Haberler

Yeni Toyota Camry’nin casus fotoları ortaya çıktı
ABD’nin Michigan eyaletinde geliştirmeleri süren Toyota Camry’nin bazı casus fotoları yayımlandı.

Camry, her zaman ABD’de en çok satanlar listesinin daimi üyesi olarak karşımıza çıkmıştır.

Casus fotolara baktığımız zaman, aracı aman aman gizleyebildikleri söylenemez. Fotoğraflara göre hemen ortadaki ön panjurda bizi büyük bir Toyota amblemi karşılıyor. Devamında geniş ve heybetli bir kaput, aracın tavanı ve arka kısma indiğimizde görece kısa görünen arka bölümle karşılaşıyoruz. Arkada bagaj kapağının üzerinde sanki spoiler varmış gibi sivri görünen bir detay da dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni nesil Toyota Camry, Toyota Prius’ta kullanılan güncel TNGA modüler platforma sahip olacak. Şirket iri sedan aracın ağırlığını azaltacak ama bunu ucuz bir şekilde yapmayacak. Yine kalite hissi ve mühendislik konuşacak ve dinamizm arttırılacak.

Camry’nin yeni nesli çeşitli motor güncellemeleriyle karşımıza çıkacak. Söylentilere göre V6 motorun yerine yeni 2.0 litrelik turboşarjlı ve dört silindirli motor kullanılacak.

Toyota, Yeni Camry’yi 2018 yılında plazalarda satışa sunmayı hedefliyor.

Bakalım yeni Camry, eski başarısını devam ettirebilecek mi?

Resim kaynağı: tr.motor1.com

Necati Erdoğan

Otomobiller vazgeçilmezim. Her zaman söylerim, otomobillerin olduğu bir odaya kapatsalar yeme ve içme harici başka şeye ihtiyaç duymam. Otopark.com ile tanıştığım günden beri müptelasıyım. Türkçe öğretmeniyim. Bu camiaya katkıda bulunmaktan onur duyuyorum.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. ” 2.0 litrelik turboşarjlı ve dört silindirli bir V6 motor olacak.” burası yanlış olmuş düzeltebilirmisin.

  2. Avensis’in yeni kasasının gelmiceği söylenmişti acaba avrupaya d segment sedan olarak yeni camry gelir mi ? ??

    1. Toyota Makyajlı Avensis’i tanıttığında 2018’e kadar üretileceğini sonrasında Avensis’in ömrünün biteceğini söyledi. Camry’nin Avrupa’ya güçlü bir silah olarak gelme ihtimali var. Hali hazırda Rusya’da satışta (Asya Modeli).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu