Haberler

Mercedes S Serisi makyaj operasyonunda yakalandı
Büyük sedanların kralı Mercedes-Benz S Serisi, sınıfındaki önemli rakiplere karşı güncel ve dirayetli kalmak için makyaj operasyonuna uğruyor. Üç yıl evvel W222 kasa koduyla ortaya çıkan S, makyaj sonrası testlerde kamuflajlı olarak yakalandı.

Sızdırılan görüntülerde ilk göze çarpan detaylardan biri, aracın içinde bulunan ve çıktığı günden beri olay olan 12.3 inçlik gösterge paneli ve bilgi-eğlence ekranları, radikal bir karar ile arasındaki düğmeler kaldırılarak birleştirilmiş. Mercedes bu sayede daha uyumlu ve -çerçeveler olmadığından- daha sade bir ön panel elde etmiş.

Dış tasarımda da Mercedes var olan tasarım dilini koruyacak gibi görünüyor. Mercedes otomobilin sadece ön bölümünde ufak kozmetik değişimler yapacak. Mühendislerin otomobilin hava kanallarını ve ızgaralarını yeniden dizayn edeceği sızdırılan bilgiler arasında.

S Serisi, Mercedes-Benz’in mühendislik zirvesi olacak. Makyajla beraber otomobilde ekstra güvenlik ve destek sistemlerinin yer alması bekleniyor. E Serisi’nin, S Serisi ile olan görsel benzerliğinden sonra E ile gelen yenilikler geliştirilerek ve arttırılarak S Serisine de gelecek.

Tüm bu güvenlik ve destek sistemlerinin arttırılması otonom bir S serisine işaret ediyordu. Tam bu dedikodular yayılmışken Mercedes, Uber’e 2020 yılından itibaren otonom S Serisi otomobillerin siparşe açılacağını ve 2021 yılında teslim edileceğini bildirdi. Bu nedenle makyajlanmış ve hala operasyonu devam eden S Serisi’nde otonom sürüş sistemlerinin ön planda olması amaçlanıyor olabilir.

Şu sıralar testte olan S Serisi, üretime geçilse bile 2018 yılından evvel gelmesi beklenmiyor. Bu gecikme için ortada bir dedikodu da dolaşmıyor değil. En büyük dedikodu ise Mercedes’in E Serisi’nde sahneye çıkardığı yeni motor seçeneklerinin bu otomobile uyumlu hale getirilip kullanılması yönünde.

Etiketler

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı