Haberler

Lexus SUV modelleri ile kaleyi sağlamlaştırıyor
1989 yılında ilk defa LS modelinin satışa başlamasıyla lüks otomobil pazarında kısa zamanda fark yaratan Lexus, 1998 yılında ise RX ile birlikte yepyeni bir sayfa açarak dünyada “premium SUV” segmentini yaratmıştı. SUV fonksiyonelliği ile lüks otomobil sürüş keyfini bir araya getirerek sektörde öncü olan RX modelinin yanı sıra 2014 yılında lansmanı yapılan NX ile de Lexus, kompakt SUV sınıfına giriş yaptı. Ayrıca, Lexus ürün gamında yer alan LX ve GX modelleri de, markanın SUV ürün yelpazesinde önemli bir yere sahip.

Lexus’un SUV modelleri dünya çapında büyük talep görürken, marka içerisinde de toplam satış paylarını giderek arttırıyor. 2016’da bugüne kadar gerçekleşen satışlara göre Lexus içinde SUV oranı yüzde 60’lara yaklaştı.

Türkiye’de Mart ayından itibaren satışına başlanan dördüncü nesil yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında çok daha cesur bir tasarımla farkını ortaya koyuyor. Dünyada uzun zamandır en çok satan lüks SUV modellerinden biri olan RX, Türkiye’de de lüks segment müşterilerinin Lexus modelleri içinde en çok tercih ettiği araç oldu. Yeni modeli ile lüks yaşam tarzını yeniden tanımlayan RX yeni hibrit ve benzinli motorları, sofistike güvenlik teknolojileri, sürüş destek donanımları ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Bununla birlikte 2014 yılında pazara sunulan NX de, ilk günden bu yana güçlü satış rakamları elde ediyor. Türkiye’de Lexus Maslak ve İstinye Park showroomlarında satışa sunulan NX ve RX modelleri, sırasıyla 72 bin 815 euro ve 81 bin 365 euro’dan başlayan fiyatlarla yeni sahiplerini bekliyor.

cgrkn

2015 yılı Makine Mühendisliği mezunuyum. Otomobil tutkum 5 yaşındayken yoldaki arabaların markalarını saymakla başladı ve makine mühendisi olmamı kaçınılmaz kıldı. Artık uzun yıllardır takip ettiğim Otopark.com ile devam ediyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Araç kültürü yoksa, dünya piyasasını bilmiyorsa lüks sınıfın en sorunsuz markasını zaten bilmezler. Lexus’un aslen hedefi Amerika’dır. Lexus özünde Amerika pazarı için Cadillac ve Lincoln ile rekabet edebilmek için yaratıldı. Cadillac, Lincoln, Lexus gibi markaların hedefi buradaki çok satmak değil maksat geç olmadan TR piyasasında adını duyurabilmektir ki bunu da Lexus başarmıştır

    1. Lexus dünyanın en iyi lüks otomobil markalarından biridir. Lexus’u zaten bilen bilir. Lexus’a laf eden arkadaşlar önce gitsinde LFA’yı önce bir görsünlerde öyle bir yorum yapsınlar. LFA’yı görmek onlara yetmediyse ülkemizde satışa sunulacak olan Mercedes S-Serisi Coupe ve BMW 6-Serisi Coupe rakibi Lexus LC 500’ü görsünler. Lexus Toyota’nın lüks markasıdır. Lakin Lexus’un her modeli Toyota modellerinden çok daha farklı ve son derece kaliteli modellerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu