Haberler

900 BG’lik Mercedes Vito
Geleceğin elektrikli otomobillerini üretmek için yola çıkan Atieva firması, Mercedes-Benz Vito’ya yaptıklarıyla dudak uçuklatıyor.

Edna adını verdiği beyaz renkli haliyle buzdolabına benzeyen bir Vito’yla, BMW i8 ve Dodge Viper’ın karşısına çıkma cesareti gösteren Atieva, paylaştığı videonun sonunda yüzlerde tebessüm ve şaşkınlığın oluşmasına neden oluyor.

87 kWh’lik bataryasıyla 900 BG’lik devasa gücüyle dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan Edna, 0-97 km/sa hızlanmasını sadece 2.94 sn’de tamamlarken 402 m’yi 11.3 sn’de geçmeyi başarıyor.

Daha önce Tesla Model S ve Ferrari California’nın karşısına çıkarak gücünü ortaya koyan Edna, yapılan iyileştirmeler sonucunda bu sefer daha iyi değerlere imza atmış.

Tesla ve Oracle’dan ayrılan bazı çalışanların birlikte kurduğu Atieva, 2018 yılında elektrikli bir sedan modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Japon Mitsui, Çinli Beijing Auto ve Faraday Future yatırımcısı Jia Yueting’in desteğiyle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Atieva, çıkaracağı sedanın hafifliği ve aerodinamik özellikleri göz önünde bulundurulduğunda Edna’dan daha hızlı bir otomobile olacağını belirtiyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu