Haberler

2018 Audi A5 Avant çok çekici
Audi, A5 modelinin Paris Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce otomobilin fotoğraflarını sızdırmıştı. Tabiki bu gibi sızmalardan sonra internette oldukça yaygın olarak S5 ve RS 5 gibi modellerin olmadık haberleri türemeye başladı. Haberimize konu olan fotoğraf ise, A5’in bir ‘Avant’ modeli olsaydı nasıl görüneceğini bizlere gösteriyor.

X-Tomi Design, A5’in Avant karoseriyle ilgili çok çekici bir konsept hazırladı. Konsept her anlamda oldukça çekici görünüyor. A5 Sportback’in geliştirilmiş hatlarından yararlanan Avant konsepti, daha kullanışlı ve geniş bir arka bölümle ailelerin kalbini fethedecek gibi görünüyor. Çok kollu ve şık tasarıma sahip jant çizimi ise modele apayrı bir hava katmış.

Şu anlık sadece bir konsept olarak görünse de, Audi’nin özellikle Avrupa için Avant versiyonu hayata geçirebilir. Tabi ilk olarak beklenmesi gereken Paris Otomobil Fuarı ve A5 Sportback’in tanıtımı. Kaputunun altında 190 ve 354 beygirlik motor seçenekleri bulunacak olan A5 Sportback, 6 ileri manuel ve 8 ileri S-tronic şanzımanla alınabilecek.

A5 Sportback başta Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde 126.100 TL gibi bir fiyat etiketiyle 2017 yılının başlarında satışa sunulacak.

Necati Erdoğan

Otomobiller vazgeçilmezim. Her zaman söylerim, otomobillerin olduğu bir odaya kapatsalar yeme ve içme harici başka şeye ihtiyaç duymam. Otopark.com ile tanıştığım günden beri müptelasıyım. Türkçe öğretmeniyim. Bu camiaya katkıda bulunmaktan onur duyuyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu