Haberler

Offroad heyecanı Akçaabat’ta
Karadeniz Offroad Kupası’nın 2. Ayak yarışı Trabzon Offroad Kulübü’nün (TROFF) organizatörlüğünde, 24-25 Eylül 2016 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yapılacak. Trabzon Valiliği, Akçaabat Belediyesi, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve TROFF’un yoğun çaba ve ilgileri ile hazırlanan yarış, Trabzon’da bu yıl ilk yarışı olması sebebiyle bölgede yılın en önemli yarışlarından birisi olarak spor alanında tüm camiayı kucaklayacak olmasından dolayı büyük önem taşıyor.

Organizasyon 24 Eylül 2016 Cumartesi günü motosiklet gösterileri ve kamp eğlenceleri ile başlayacak olup, yarışmanın startı pazar günü saat 10.00’de verilecek. Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan 30 araç ve 60 sporcunun katılacağı büyük heyecan 18.30’da yarışma alanında gerçekleştirilecek ödül töreniyle son bulacak.

Offroad aracının kıyasıya mücadele edeceği seyirci etabı, seyri kolay ve seyir keyfi yüksek olacak şekilde büyük bir özenle hazırlandı. Halihazırda günübirlik ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği ilçe olan Akçaabat’ta, yarışın halk tarafından da uzun zamandır beklenmesi sebebiyle oldukça kalabalık bir seyirci kitlesi bekleniyor.

TROFF başkanı Mustafa Güner; “Cumartesi günü motosiklet ve offroad araç gösterileri daha sonra kamp ateşi etrafında güzel aktiviteler, eğlenceler düzenlenerek festival havası yaratacağız. Hem kolay ulaşılabilir olduğu, hem de offroad yarışlarına uygunluğu bakımından şehir merkezinde bir alanı tercih ettik. Pazar günü doğal parkurda verilecek start ile devam edecek mükemmel seyir ve adrenalini yüksek, heyecan dolu, engelli parkur yarışmanın heyecanını artıracaktır. Yarışımız güzel bir havada gerçekleşecek olup hafta sonu şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen, hem eğlenip hem de büyük bir heyecana şahit olmak isteyen ailelerin çok rahatlıkla izleyebilecek olduğu, offroad araçları ile neler yapılabileceğini fark etmeleri ve görsel şölen halinde seyretmeleri için şenliğimize tüm sporseverleri ve Trabzonluları davet ediyorum.” sözleriyle ifade etti.

Offroad severler, organizasyon ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.troff.gen.tr web sitesinden ulaşabilirler.

Kaynak: TOSFED

Etiketler

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı