Haberler

Toyota Supra 14 Yıl Sonra Yollarda!
Gran Turismo, Need For Speed gibi oyunlarda ve Midnight Club, Hızlı ve Öfkeli gibi filmlerde gördüğümüz Toyota Supra, otomobil meraklılarının yakından tanıdığı ama öyle sokaklarda pek göremediği türden bir efsanedir.

Toyota spor otomobil sınıfında olan model, markanın dünya genelinde etkisini arttırıyor. Spor tasarımı, güçlü ve agresif duruşu onu yarış pistinden sokağa inmiş bir motor sporcusu yapıyor. Bu otomobile sahip olmak lüks sınıf bir araca sahip olmaktan biraz daha öte bir şey. İşte tam da bu motivasyonla Toyota markası Suprayı tekrar sahnelere çıkarmak niyetinde.

Toyota Supra Hakkında

İlk kez 1978’de Celica aslı bir model üzerinden geliştirilmiştir. Bu spor ve çok havalı araba o zaman da çok sevilmiş, büyük ilgi görmüştü.

Toyota Supra modeli için 1978 yılı, 1986 yılı, 2014 yılı ve 2018 yılı büyük önem taşıyor. Çünkü marka bu yıllarda Supra modeline ivme kazandıracak tasarım adımları atmış.

1978’de Toyota Celica üzerinden bir makyajlama ile ve önden itişli olarak sunulmuş Supra. O zaman ki adı Japon pazarında Celica XX, Avrupa’da ise Celica Supra idi.

1986’da kendi başına bir model olarak ve değişen bir tasarımla sunulmuş. 1986 model Supralar arkadaş itişli olarak geliştirilmiş.

2014 yılı ise yeni nesil Supraların tasarım ve projelendirme dönemi oldu. Bu dönemde gündeme gelen Suprayı yenileme fikri mühendislik ve tasarım açısından değerlendirilerek çalışmalar başladı.

2018 yılında yeni Toyota Supra otomobilleri trafikte görmeye başlayacağız.

*Görsel log.com.tr’den alınmıştır.

Etiketler

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı