Haberler

Otokros’ta final Kısıkköy’de
2016 İzmir Otokros Kupası’nın final yarışı 9 Ekim Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Menderes-Kısıkköy‘de Ege Asal Motor Spor otokros parkurunda organize edilecek. 800 metre uzunluğundaki otokros parkurunda, 5 tur üzerinden koşulacak yarışlarda, otomobiller motor hacimleri ve tadilatlarına göre 3 ayrı kategoride değerlendirilecek.

3. İzmir Otokros Yarışı, 10:30 da yapılacak idari kontrol ile başlayacak ve 12:00-13:15 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. İzmir Kupası’nda sezonun son otokros yarışı 5 tur olarak 14:00-15:30 saatleri arasında koşulacak ve 16:15 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak. Final yarışının tamamlanması ile 2016 İzmir Kupası’nda kategorilerinde birinci olanlar da belli olacak.

AYOSK Başkanı Kuvvet Erim “Kupa’nın finali heyecan dolu ve zorlu mücadelelere sahne olacak. Otomobil sporlarını seven herkesi final yarışımızı izlemeye ve sporcuların muhteşem mücadelesini birlikte yaşamaya davet ediyorum.” dedi. 9 Ekim Pazar günü yapılacak final yarışı öncesinde kupada; Kategori 1’de Bedri Kolsallayan, Kategori 2’de Bahadır Sevinç, Kategori 3’de Tibet Arbak ve Kadınlar klasmanında Gizem Görgün Başar lider durumda yer alıyorlar.

Kaynak : TOSFED

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu