Haberler

Mercedes-AMG C63 R Coupe’nin ilk görüntüleri
Geniş İç Hacim İçin Çalışmalar

Eğer bir gün Mercedes-AMG R Coupe gibi bir araç alma fikriniz var da ‘arkaya iki kişiyi nasıl sığdırırım?’ şeklinde bir soru kafanızda dolaşıyorsa o zaman haberimizdeki casus görüntüleri, Mercedes’in konu üzerine çalışma yaptığını göreceğiniz nitelikte olacak.

Dış Tasarımda Göze Çarpanlar

Fotoğraflarda gördüğünüz araç aslında AMG C63 üzerinde ufak modifikasyonlar yapılmış olan bir Coupe tasarım. Bu bize ateşli bir R versiyonun geleceğini haber ediyor resmen. Mercedes’in versiyona ‘Black Series’ adını vermesi de olası; zîra marka, bu adı hayata geçirmeyi planladıklarını önceki lansmanlarda dile getirmişti. Tabi ki ismi ne olursa olsun, tasarımında performansa yönelik iyileştirmeler olduğu gözlerden kaçmıyor. Ön splittera eklenen küçük hava blokları, soğutmanın yanı sıra downforce’u (yere basma kuvveti) da destekleyecektir. Radyatör ızgarasındaki krom detaylar göze hitap ediyor. Yine fotoğraflara baktığımız zaman en büyük ayrıntı arka bölüme sabitlenmiş olan kanat. Agresif bir görünüme sahip olan kanadın şimdilik siyah olarak tasarlanan rengi, seri üretimde gövde rengi olacaktır diye düşünüyoruz.

Motor Özellikleri

Kaputunun altındaki canavar hakkında bize ipucu veren tek detay ön çamurlukta yer alan “V8 Biturbo” (V8 Çift Turbo) amblemi. AMG GT R, 4.0 litrelik çift turbolu V8 motorundan 585 bg (430 kW) güç ve 700 Nm tork üretebiliyor. Yeni AMG GT C Roadster ise aynı motorun farklı yazılıma sahip versiyonundan 557 bg (410 kW) güç ve 681 Nm tork üretebiliyor. Her iki değer de, orijinal C63 S Coupe’ta gördüğümüz 510 bg (375 kW) güç ve 700 Nm tork üzerine iyi bir gelişim olacaktır.

Sonuç

Daha da güçlendirilmiş AMG etiketi taşıyan C Serisi modelinin ne zaman tanıtılacağını henüz bilmiyoruz. Ancak araçta kamuflaj olmayışı Mercedes’in aracı saklamaya gerek görmediğine işaret ediyor. Önümüzdeki aylarda yapılacak birçok otomobil fuarı olduğu düşünüldüğünde, C63 Coupe’nin olası R versiyonu kısa süre içinde resmen tanıtılabilir.

https://youtu.be/7M1UQrWOGPE

 

Resim kaynağı: tr.motor1.com

 

Necati Erdoğan

Otomobiller vazgeçilmezim. Her zaman söylerim, otomobillerin olduğu bir odaya kapatsalar yeme ve içme harici başka şeye ihtiyaç duymam. Otopark.com ile tanıştığım günden beri müptelasıyım. Türkçe öğretmeniyim. Bu camiaya katkıda bulunmaktan onur duyuyorum.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. büyükler küçüklerine her zaman yol gösterir

  2. Yıldıza rütbe sorulmaz haklısınız, fakat üç harflinin o hırçınlığı yok mu beni benden alıyor. 🙂

  3. m4 gts samuray kılıçı c63r elektrikli testere

  4. zenesturhan demiş ki:

    m4 gts samuray kılıçı c63r elektrikli testereHepsini görüntüle…

    Hocam sende çok kapalı konuşuyorsun kimi övüyon kimi yeriyon belli değil. 😀

  5. 😀 bmwciyim ama mercedes sahibiyim ikisine de toz kondurmam kısaca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu