Haberler

Ken Block ve 1400 beygirlik Mustang
Yaşamına 1965 model bir Mustang olarak başlayan bu otomobil Ken Block ve Hoonigan ekibinin ellerinde gayet ilginç bir proje haline geldi. Gymkhana 7‘de izlediğimiz Mustang’in motoru Roush tarafından sağlanan 6.7 litrelik bir V8’di. Motor standart olarak 845 hp ve 975 Nm tork gibi inanılmaz olan değerleri kendine özel 4 çeker sistemi ile yere aktarmaktay”dı”.

Günümüze gelirsek, metanol kiti ile birlikte çift turbo takılan motor 1400 hp üretmekte. Ken Block’a göre şu ana kadar sürdüğü hem en zevkli hem de en korkutucu otomobil Hoonigan takımının elinden çıkan Mustang olmuş.

Gymkhana serisi garajında daha fazla güce sahip otomobillere sahip olmanın yanında geçen yıl ortaya çıkan 1978 model 333 hp’lik Ford Escort Mk2 RS gibi özel otomobillere de sahip. Ayrıca yer seviyesinde bulutlar üretebilen ’65 Mustang yeni bir direksiyona sahip.

 

Ken Block’un açıklamalarına göre önümüzdeki günlerde Hoonicorn v2 yani 1400 hp’lik Mustang çeşitli testlerden geçecek. Daha ileri bir tarihte ise otomobili yeni bir Gymkhana’nın başrolünde görme ihtimalimiz yüksek.

Geçen ay içinde 600 hp’lik Ford Focus RX ile New York‘ta çekimleri yapılmış olan Gymkhana’yı da hatırlatmakta fayda var.

Ken Block’un marshmallow pişirme yöntemini merak ediyorsanız…

1400 hp’lik canavarın fotoğraflarına ise aşağıda göz atabilirsiniz.

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu