Haberler

Besler’den bir başarı daha
Bu sezon uluslararası arenada sürekli başarılı sonuçlar alan milli karting sporcumuz Berkay Besler, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Berkay, İtalya Sarno’da yapılan 2016 Rotax Max Challenge Grand Final’de senior kategoriyi üçüncü olarak tamamlayarak kariyerinin en önemli başarılarından birisini kazandı.

Sanro kentinde 1 hafta süren mücadeleler, Avrupa, Asya, Amerika, Avustralya ve Afrika kıtalarından 6 ayrı kategoride 60 ülkeden 360 sporcu ağırladı.

20 turluk final yarışında 17.turda 1:01.906 ile en hızlı tur zamanını kaydeden Besler, zorlu finalde 71 rakip ile mücadele ettiği senior kategoriyi üçüncü olarak tamamladı ve adını podyuma yazdırmayı başardı.

Ülkemizi temsil eden bir diğer isim Mehmet Yaman da 71 rakiple mücadele ettiği DD2 masters kategorisinde yarı finale kadar başarı ile mücadele ederek finallerde elendi ve büyük tecrübe kazanmış oldu.

Kaynak : TOSFED

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu