Haberler

Rallycross şampiyonasında yaşanan inanılmaz “sollama”
Geçtiğimiz hafta sonu Dünya Rallycross Şampiyonası’nın Almanya ayağında tarihte eşine az rastlanır bir geçiş gerçekleşti.

Dışarıdan ikinci sırada yer alan Eriksson yaptığı iyi çıkışın ardından kendisini gelen ilk virajın dış kulvarında çevresi boş bir halde buldu. Frenlemek yerine gaza basan pilot kontrollü bir şekilde drift yaparak rakiplerinin yanından geçmeyi başardı. Liderliği aldığında ise süratini koruyarak sonraki viraja doğru giden Eriksson daha ilk virajda belki de tüm yarış boyunca kazanmayacağı bir avantaj sahibi oldu.

İzlerken güzel gözüken bir hareket olduğu belli ancak şans mıydı yoksa yetenek miydi? Eriksson’un bu hareketi yapabilecek kadar yeri vardı ancak bu hareketin başarılı olmasını sağlayan asıl etken tamamen yetenekten oluşmakta.

Önceki yarışlarda bunun gibi ilginç bir hareketi tamamlayan bir diğer sürücü ise Johan Kristofferson olmuştu. Polo’su ile yaptığı geçişi buradan izleyebilirsiniz.

Bu geçiş ile takımının ve kendinin ilk sezon galibiyetini alan 20 yaşındaki Eriksson yarışın geri kalan kısmında herhangi bir sorun yaşamadı. Diğer yandan Eriksson galibiyet ile ulaşabileceğinden çok daha fazla kişiye ulaşmış oldu.

 

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu