Haberler

2018 G-Serisi için çalışmalar sürüyor
“Tank gibi” tabirini fazlasıyla hak eden bir SUV olan Mercedes G-Serisi‘nin gelecek nesli ile alakalı çalışmalar devam ediyor.

2017 yılının sonlarına doğru W464 kasa koduyla yoluna devam edecek olan G-Serisi için Mercedes, çok beğenilen tasarımı devam ettirecek.

Daha çok iç mekanda ve mekanik anlamda geliştirmeler yapılacağı belirtilen SUV’nin genişliği ise 10 cm arttırılmış olacak.

Asıl büyük değişimin otomobilin ağırlığında olacağını belirten kaynaklar, Mercedes’in daha verimli ve sportif bir SUV için G-Serisi’ni yaklaşık 400 kg‘lık hafifletmeye çalıştığını belirtiyorlar.

Güncel motor ailesinin kullanılmaya devem edilmesi düşünülen G-Serisi’nde, ayrıca Mercedes’in yeni tanıttığı sıralı altı silindirli 313 BG gücündeki dizel motoru da görebileceğiz.

Süspansiyonundan iç mekan kalitesine kadar pek çok noktada geliştirilecek olan G-Serisi’ni 2017 Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkartmayı planlayan Mercedes, bir aksilik olmazsa modelin satışına 2018 yılında başlayacak.

Resimler motor1.com sitesinden alınmıştır.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı