Haberler

M2’ye Hamann imzası
BMW uzmanı Hamann, M2 için yeni body kit ve performans geliştirmeleri üzerinde kafa yormuş görünüyor, sonuçlar ise göz dolduruyor: Tam 414 beygir ve 530 Nm tork! Bunu becerebilmek için ateşleme zamanlamasının yeniden optimize edilmesi gerekse de Hamann bu işin üstesinden gelebilmiş.

Bu durumdan M2’nin 0-100 km/s değeri de payına düşeni almış ve tam 4.2 saniyede araç durağan halden 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Diğer M2 sürücülerinin dikkatini çekebilecek bir diğer özellik ise Hamann imzası taşıyan M2’nin homurtusu. Otomobil paslanmaz çelik özel egzozu sayesinde daha tok ve güçlü bir homurtuya sahip olmuş. Hamann’ın body kiti ise abartıya kaçılmadan, küçük dokunuşlarla, kararında dizayn edilmiş. Ekstra hava girişleri eklenmiş.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=os-7t2hIl20

Hamann gibi performans geliştiriciler küçük, hassas dokunuşlarla otomobilin fabrika çıkış halinden çok uzaklaşmadan etkileyici geliştirmeler yapabiliyor ve bunun için sadece ateşleme zamanlaması gibi detayları güncelliyor. Ancak siz fabrika çıkışlı daha güçlü bir M2 sahibi olmak istiyorsanız umutla 2017’yi beklemeniz gerekiyor…

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler!

cgrkn

2015 yılı Makine Mühendisliği mezunuyum. Otomobil tutkum 5 yaşındayken yoldaki arabaların markalarını saymakla başladı ve makine mühendisi olmamı kaçınılmaz kıldı. Artık uzun yıllardır takip ettiğim Otopark.com ile devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu