Haberler

Agresif yüzlü yeni Suzuki Swift
Güncel Suzuki Swift‘e baktığımız zaman yumuşak ve dost canlısı bir yüz görmekteyiz. Ancak git gide agresif yüze sahip olan modeller kervanına Swift de katılmış bulunuyor. Ön farlar ve geniş ön ızgaralar ile modelin “hırçın” göründüğünü söyleyebiliriz.

Aracın bir Mazda 2 kadar öfkeli durduğunu söyleyemeyiz; ancak bir şeylerin canını sıktığını söyleyebiliriz. Bu görüntüler piyasaya ‘Tüyocu Ferd’ tarafından sızdırıldı.

Mart ayında yeni Swift’e dair birkaç resmi tasarım çalışması internete sızdırılmıştı. Şimdi karşımıza çıkan otomobil aşağı yukarı daha önce gördüklerimiz ile aynı.

Tasarım yorumlarında Swift’in hot hatch versiyonu ‘Sport’ da görülüyordu. Daha büyük hava girişleri ve ön splitter, Sport’un keskin çizgileri yeni sızdırılan standart modelden daha iyi taşımasına yardımcı oluyor.

Siyah renge boyanmış A ve C sütunları nedeniyle tavan, araçtan bağımsızmış izlenimi veriyor. Ayrıca tavan bölümünün bagaja doğru son derece keskin bir eğim ile indiğini belirtmek gerekiyor.

Swift’in benzer boyutlara sahip ancak daha uygun fiyatlı kardeşi Baleno ile aynı platformu kullanacağına inanılıyor fakat bu bilgi henüz doğrulanmadı. Motor yelpazesinde üç farklı seçenek görmeyi bekliyoruz; 1.2 litrelik atmosferik (90 bg), 1.0 litrelik turbo (112 bg) ve Swift Sport’a özel 1.4 litrelik turbo (140 bg).

Swift, ilk olarak 1983 yılında üretime girdi. Altı yıl sonra gelen ikinci jenerasyon çok uzun süre piyasada kalmayı başardı. Nihayet 2003’te yeni bir yüze kavuşan otomobil süpermini sınıfında ciddi anlamda bu nesil ile savaşmaya başladı.

Beşinci nesil Swift’in 2017 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Necati Erdoğan

Otomobiller vazgeçilmezim. Her zaman söylerim, otomobillerin olduğu bir odaya kapatsalar yeme ve içme harici başka şeye ihtiyaç duymam. Otopark.com ile tanıştığım günden beri müptelasıyım. Türkçe öğretmeniyim. Bu camiaya katkıda bulunmaktan onur duyuyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu gerçek olamaz. Önü bildiğin F-Type, gövdenin kalanı önceki Swift’le bire bir aynı. Makyaj mı bu yoksa?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu