Haberler

2016 OPC Cup sezonu kapattı

Safari Motorsport’un Opel Türkiye işbirliği ile organize ettiği Opel Corsa OPC Cup’ta altıncı ve son ayak yarışları 6 Kasım’da İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde koşuldu. Büyük mücadeleye sahne olan sezonun sonunda DAS Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başakıncı şampiyon oldu. Başakıncı, 12 yarışın 5’ini kazanarak toplam 384 puan topladı.

Opel Corsa OPC Cup’ın son ayağı iki müthiş yarışa sahne oldu. Pilotların kıyasıya mücadele ettiği yarışların birincisini, sıralama turlarında da en iyi zamanı yapan Ümit Ülkü kazandı. Yarışta Ali Başakıncı ikinci oldu ve bu sene ilk kez gerçekleştirilen Opel Corsa OPC Cup’ta şampiyonluğunu ilan etti. İlk yarışın üçüncüsü ise Muhammed Ali Ülkü oldu.

Format gereği birinci yarışı tamamlayan ilk altı pilotun ters sırayla start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası vardı. Bu sezon ilk defa pistlerde boy gösteren ve her yarış performansını artıran Atakan Abay bu yarışta birincilik kupasının sahibi oldu. Şampiyon Ali Başakıncı ise ikincilik kupasını kaldırdı. İlk yarışta Atakan Abay’dan aldığı darbe sonucu spin atarak yarış dışı kalan ve bu nedenle ikinci yarışa son sıradan başlayan Mehmet Ali Baldaner ise müthiş bir geri dönüşle üçüncülüğe kadar tırmandı ve podyumda yerini aldı.

12 yarışlık sezonun sonunda Ali Başakıncı’nın ardından Atakan Abay tecrübeli rakipleri arasından sıyrılarak 318 puanla ikinci oldu. Ümit Ülkü ise iki yarış eksiğine rağmen kupayı 279 puanla üçüncü sırada bitirmeyi başardı.

Opel Corsa OPC Cup 2017 yılında da yarış tutkunlarına heyecan dolu anlar yaşatmayı sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu