Haberler

Lexus, film festivaline kısa filmiyle damga vurdu
Sadece lüks otomobilleriyle değil yaşam tarzına ve sanata yaptığı dokunuşlarla adından söz ettiren Lexus, Lexus Kısa Filmler projesi ile yeni jenerasyon film yapımcılarını desteklemeye devam ediyor. Lexus tarafından desteklenen film yapımcıları, böylece kendilerini uluslararası sahnede gösterme fırsatı elde ediyor.

Lexus şimdi ise, Napa Valley Film Festivali’nde izleyicilere Kısa Filmler Serisinin ilgi çekici yeni filmi ‘Game’in prömiyer heyecanını yaşattı. Bu filmin yönetmenliği ise ödüllü yapımcı Jeannie Donohoe tarafından gerçekleştirildi. Columbia Üniversitesi film bölümü mezunu olan Donohoe, ‘Lambing Season’ ve ‘Public’ gibi birkaç kısa filmin yönetmenliğini ve yazarlığını yaptı.

Game filminin hikayesi bir yüksek okul öğrencisinin yeni bir okula yerleşmesi ve şampiyon basketbol takımına girmeye çalışmasıyla başlıyor. Sıra dışı performanslar sergileyerek herkesin beğenisini kazanan yeni oyuncunun şok edici sırrı öğrenilince hikaye tamamen başka bir seviyeye taşınıyor.

Lexus Kısa Filmler projesinin dört filminden biri olan Game prömiyerinin yanı sıra Napa Film Festivali’nde projenin diğer üç filmi Friday Night, MESSiAH ve A Nation Holds Its Breath de burada izlenme imkanı sunuldu. 2013 yılında başlayan Lexus Kısa Filmler projesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya çapında büyük ilgi gördü.

Teaser videoyu buradan izleyebilirsiniz:

 

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu