Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberlerKöşe Yazıları

Başımız sağolsun
Dün haberi öğrendiğim saatten beri elim gitmiyordu klavyeye. Dün öğlen saatlerinde Pendik sahilde çok sevdiğim daha geçen hafta oturup muhabbet ettiğim arkadaşım 28 yaşındaki Tolga Güler, bir aracın sahil yolunda yasak olmasına rağmen U dönüşü yapması sebebiyle vefat etmiştir. Hiç bir suçu olmamasına rağmen yolu belki 1 dk kısaltmak için yapılan U dönüşü arkadaşımın canına mal oldu.

Ekipmansız bir kere bile görmedim Tolga’yı. Ağır başlı çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Daha geçen hafta oturup sohbet etmiştim kendisiyle. Ama tek başına ekipman yetmiyor. Biz motosikletlilerin dikkati de yeterli olmuyor bazen. Olay sadece motosiklet değil. Eşimiz çoçuğumuz sevdiğimiz bir çok arkadaşımız trafikte hayatını kaybediyor. Ülke olarak trafik kazaları konusunda kupa üstüne kupa alıyoruz.

Daha ne kadar insanın ölmesi gerekiyor ki trafik kurallarının önemi anlaşılsın. Daha ne kadar motosiklet tutkununun canının gitmesi gerekiyor ki araçlar motosikletleri fark etsin. Ülkemiz daha ileriye gidip gelişeceğine kuralsızlıklar diyarına doğru hızla gidiyoruz. Buna bir dur dememiz gerekiyor artık. Bakkaldan alır gibi ehliyet almamalı insanlar. Kural çiğnemenin cezası veya yaptırımı ağır olmalı. Madem 2 tonluk araçlar kullanıyoruz. Bunun sorumluluğunu almamız gerekiyor.

Bu olayın bir son olmasını dilerdim ama daha gidecek çok yolumuz var. Otopark.com ailesi olarak Tolga Güler’in ailesi başta olmak üzere tüm sevdiklerine ve arkadaşlarına baş sağlığı dileriz. Hepimizin başı sağolsun. Haberin videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/video/pendik-te-feci-kaza-olu-ve-yaralilar-var-11012.aspx

Aytek Akakça

1992 İstanbul doğumluyum. Elektrik mühendisiyim. Çocukluğumdan beri babam sayesinde başlayan 2 teker ilgim, üniversite yıllarımda Altın Elbiseli Adam adlı YouTube kanalı sayesinde ilk motorumu almamla zirveye ulaşmış durumda. Motor ve bisiklet sporlarını yakından takip etmekteyim. Tam bir doğa aşığıyım. Şuan ise ilk başta severek takip ettiğim Otopark ailesinde haber çevirmenliği yapmakta ve bilgim dahilinde motosiklet incelemelerine yardım etmekteyim.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Rabbim gani gani rahmet eylesin.Çok üzücü bir durum.Ailesine sabırlar ihsan eylesin.

  2. Allah rahmet eylesin bende yakın bir arkadaşımı kaybettim motor kazasıyla ve maalesef motorsiklete olan tüm ilgimi kaybettim. Acı ama yazdığınız her şey doğru ve ülkemizde motorsiklete binmek ters yönde araç kullanmak kadar riskli bir durum.

  3. Allah rahmet eylesin. Bu tür duruma dur denilmesi için gerçekten ağır ve sürekli denetlenecek şekilde bir sistemin kurulması gerekiyor. Ancak başımızdakilerinin yakınına gelecek ki böyle bir durum ondan sonra önlemi alınacak. Bu ülkede kötü bir olay olmadan önce hiç bir zaman önlem alınmaz.

  4. Başımız sağolsun haberlerde görmüştüm bu haberi ve gerçekten ipini koparana ehliyet vermekten vazgeçilmeli bunun gibi dangalaklar yüzünden bu hale geliyoruz

  5. çok acı bir olay..Allah sabır versin ailesine.. otoparkın yorumu da ayrı bir ironi olmuş. ben bu yorumdan şunu anlamak isterim otopark çalışanları bundan sonra araç testlerini yollarda değil pistlerde yapacak.. yapmalı.. insan hayatı oyuncak değil..

  6. Allah(cc) ragmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabır versin. Benzer motorsiklet kazalarını çevremizde de duyup üzülüyoruz. Trafikte motorsiklet ve bisiklet gibi diğer taşıtlara yeterince dikkat etmediğimi ve edemediğimizi görüyorum. Umarım gelecekte daha dikkatli olurum-oluruz. Gelecekte elekronik ve görüntüleme sistemleri sayesinde bu tür olayların azalacağını ümit ediyorum.

  7. Hayatının baharında bir delikanlı.Allah rahmet eylesin.Mevla geride bıraktıklarına sabırlar versin

  8. Allah rahmet eylesin tabi ki çok yanlış u dönüşü yasak olan yerde u dönüşü yapmak ama belki yavaş olsa ölmeyebilirdi görgü tanığına göre baya hızlıymış fotoğraflara bakıncada ne kadar hızlı olduğu belli oluyor bir tane gerizekalı yüzünden can verdi yok yere ama keşke o kadar hız yapmasaymış. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu