Haberler

Carbonfiber Dynamics’den 700 BG’lik M4
Alman modifiye markası Carbonfiber Dynamics, ocak ayında tanıttığı 700 BG’lik M4R projesini hayata geçirdi.

Performansın yanında karbon fiber malzemelerle donatarak adeta GT4 yarış aracına göz kırpan bir spor otomobile imza atan Alman firma, karbon fiber parçalar için 3DDesign firmasıyla çalışırken motor kaputu için de MTC Design‘dan yardım almış.

Tanıtımı yapılan M4R‘da en dikkat çeken detaylardan birisi de şüphesiz tavan üstü bagaj uygulaması olmuş. 405 lt kapasiteli bu bagaj uygulamasının çok rağbet görmeyeceğini düşünsek de M4R’ın taşınabilir bagajıyla 300 km/sa‘lik hıza çıkabildiğini belirtelim.

3.0 lt turbo sıralı altı silindirli motoru elden geçiren Carbonfiber Dynamics; 2.3 bar’lık TTE 6XX turbo, downpipe ve karbon kevlar emme manifoldu kullanarak 700 BG güç ve 860 Nm tork değerine sahip  bir canavar ortaya çıkarmış.

Motor ve gövdesinin yanında yol tutuş ve fren performansı da geliştirilen otomobilin ön tekerleklerinde 392mm’lik, arka tekerleklerinde ise 380 mm’lik Mov’it diskler kullanılırken, süspansiyonlarında Bilstein B16 EDC tercih edilmiş.

Kaynak: http://www.motor1.com/

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu