Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Ailenin son üyesi; Yeni Volkswagen Nivus tanıtıldı
Alman otomotiv devi Volkswagen, ürün gamındaki en yeni ve en küçük crossover coupe modeli olan Nivus’u resmi olarak tanıttı.

Volkswagen’in Brezilya’da ki fabrikasında geliştirilen ve üretilen yeni Volkswagen Nivus, ilk olarak üretildiği ülkenin de dahil olduğu Güney Amerika pazarında satışa sunulacak. 2021’in ikinci yarısına da ise yeni Volkswagen Nivus Avrupa pazarında da satışa çıkacak.

Polo temelleri üzerine inşa edilen Volkswagen Nivus, 4266 mm uzunluğa, 1757 mm genişliğe ve 1493 mm yüksekliğe sahip. Volkswagen Nivus boyut olarak T-Cross’a oldukça yakın olsa da Nivus biraz daha uzun bir model. Ayrıca Volkswagen, 2566 mm aks mesafesine sahip Nivus’un sınıfının en geniş iç mekana sahip otomobillerinden biri olduğunu iddia ediyor. Volkswagen Nivus’un bagaj hacmi ise 415 litre olarak açıkladı.

Geriye doğru alçalan tavanıyla coupe benzeri bir profile sahip yeni Volkswagen Nivus, LED farlar, plastik eklentiler, sportif tamponları, spolier ve 17 inç alaşım jantlar ile dikkat çekiyor.

İç mekanda ise Polo’ya çok benzeyen modelin konsolunun merkezinde 10 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence ekranı, sürücünün hemen önünde ise 10.25 inçlik Active Info Display isimli dijital gösterge ekranı ile karşımıza çıkmış durumda. Ayrıca Polo’dakinden farklı olarak Nivus’un bilgi-eğlence ekranında fiziksel düğmelerinde bulunduğunu belirtelim.

Yeni Volkswagen Nivus, Güney Amerika’da 116 beygirlik 1.0 litre TSI üç silindirli motorla satılacak. 200 TSI olarak adlandırılan bu ünite etanolle de çalışıyor ve E85 (%85 etanol %15 benzin) kullanıldığında 128 beygir güç ve 200 Nm tork üretiyor ve gücünü 6 ileri otomatik şanzıman ile ön tekerleklere iletiyor

Yeni Volkswagen Nivus, önümüzdeki haftalarda Brezilya’da, 2021’in ilk yarısında da Güney Amerika’nın diğer pazarlarında satışa sunulacak. 2021’in ikinci yarısında ise Avrupa pazarında satışa çıkacak.

Volkswagen Golf R Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

Etiketler

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bu aracın çıkışındaki amaç nedir onu anlamadım. T-Cross’u başarısız görüp onun yerine bir model çıkarmak mı? Yoksa Eclipse Cross, C-HR gibi dinamik tasarımlı Uzakdoğu araçlarına alternatif olarak T-Cross’un yanına daha sportif bir seçenek eklemek mi?
  2. Dizel cephesinde ne olacak acaba,2.0 TDI 110 HP görebiliriz belki.1.6 TDI’ların pabucu dama atıldı sonuçta.
  3. Her segmentte 10 tane model çıkaran telefon markaları gibi oldu bu iş iyice. Yakında bu araçların birbirlerinden tek farkı renkleri olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı