Haberler

Opel’in X ailesi genişliyor
Mercedes GLC


Opel, yeni Mokka X ile başlattığı X ailesini 2017’de tamamen yeni iki crossover modeli ile genişletmeye hazırlanıyor. Opel’in yeni nesil segment kimliği X, klasik gövde tipi ile sportif ve ferah SUV gövde tipi arasındaki geçişi simgeliyor. B ve C crossover segmentinde Opel’i temsil edecek iki yeni modelin isimleri Crossland X ve Grandland X.

Opel’in B crossover modeli Crossland X sürücüsüne şehir içi kullanımlarda çeviklik,uzun mesafelerde ise konfor vaat ediyor. Otomobilin ferah tasarımı öne çıkan özellikleri arasında. C crossover segmentinde yer alacak Grandland X ise tasarımında, sağlamlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Grandland X, yükseltilmiş oturma pozisyonu, çepeçevre iyi bir görüş sağlaması ve geniş bagaj hacmi ile aktif hayat tarzı yaşayanların ilgisini çekecek.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “2010’dan günümüzde SUV ve Crossover otomobillerin satış rakamları Avrupa genelinde yaklaşık beş katına yükseldi. Opel olarak 2017’de pazara sunacağımız iki çarpıcı alternatif ile crossover atılımımızı başlatacak ve segmente daha da hareket getireceğiz” dedi.

Opel’in 2016 ile 2020 arasında 29 yeni modeli piyasaya sürmeyi hedeflediği model atılımının bir parçası olan Crossland X ve Grandland X ülkemizde 2017’nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Ömür Deniz Seçilen

İtalyan Otomobillerinin aşığı bir Alfisti. Amatör Fotografçı. Ege Üniversitesi İİBF. Hayallerimi süsleyen makina Alfa Romeo 159 3.2 Q4.,

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. B crossover olarak hem Mokka X, hem de Crossland X olacak. Değişik bir strateji. Opel ne planlıyor tabi bilemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu