Haberler

Netflix’ten indirilebilen en iyi araba temalı filmler
Netflix, birkaç gün önce seçili sayıda şov ve filmin, indirildikten sonra internet bağlantısı olmadan izlenebileceğini açıkladı. Otomobil tutkunları merak eder diye düşünüp, Netflix’ten hangi otomobil filmleri indirilebilir görmek istedik. (Maalesef, bu liste sadece Amerika’daki müşteriler için uygulanabilir durumda ama bu Türkiye’den izleyemeyeceğiniz anlamına da gelmiyor. Bknz: VPN nedir?)

A Faster Horse (2015)

https://youtu.be/rWPjtIQOU84

A Faster Horse, Ford Mustang’in piyasaya ilk çıkışından başlayıp şimdiye kadar süregelen 50 yıllık hikayeyi anlatıyor. 1 buçuk saatlik belgesel şu anda indirilebilir durumda.

Apex: The Story of the Hypercar (2015)

Belgeselin başlığından anlaşıldığı üzere, süper spor otomobillerin hikayesi anlatılıyor. Bu belgeselde, dünyanın en iyi otomobillerinden bazılarının arkasındaki parlak beyinler gösteriliyor. Pagani Huayra’dan Koenigsegg Agera’ya kadar birçok süper spor otomobil gözlere şenlik bir şölen sunuyor adeta.

Death Race 2 (2010) / 3: Inferno (2012)

Türkçe ismiyle Ölüm Yarışı 2 ve Ölüm Yarışı 3 filmleri, listede en çok hasılat rekoru hak eden filmler olmayabilir. Ancak, klasik kült versiyonu olan Ölüm Yarışı 2000, birbirinden acayip otomobil karışımları içeriyor. Her iki film de indirilebilir durumda.

Dust to Glory (2005)

Bilinen en zor yarışlardan biri Baja 1000, ünlü bir 2005 yapımı olan belgeselde anlatılıyor. Yapımcılar, yarışların sahne arkasının ne kadar eziyetli olduğunu 1 buçuk saatte göstermeye çalışıyor.

The Fast and the Furious (2001) / Tokyo Drift (2006)

Hızlı ve Öfkeli serisinden film olmasa listede bir şeyler eksik kalırdı kesinlikle. Listedeki diğer kült film ikilisi ise Hızlı ve Öfkeli, Hızlı ve Öfkeli Tokyo Drift şu anda Netflix’te mevcut durumda. 5 yıl arayla çekilen filmlerin ilkinde başroldeki oyuncular Vin Diesel ve Paul Walker yarış yeteneklerini test ederken birkaç hırsızlık girişiminde bulunuyorlar. Tokyo Drift filminde kahramanımız, Tokyo’ya taşındıktan sonra iddialı bir drift yarışçısı haline geliyor.

Journey to Le Mans (2014)

2014’te yayınlanan İngiliz yapımı belgesel Journey to Le Mans, girişimci Simon Dolan’ın Jota yarış takımını ve efsanevi 24 saat yarışını kazanmak üzerine girdiği iddiayı anlatıyor. Patrick Stewart ve Tiff Needell tarafından samimi şekilde aktarılan 1 buçuk saatlik belgesel, izleyiciye Le Mans yarış takımının içyüzünü yaşatmayı deniyor.

Revenge of the Electric Car (2011)

https://youtu.be/po1XA6l19Mk

Elektrikli araçlar devri başladı denilebilir. 2011 yapımı belgeselde, Dan Neil’in global canlanmanın arka planındaki rolü anlatılıyor. Elon Musk, Bob Lutz ve diğerleriyle yapılan röportajlarla, belgesel büyüyen marketin ilgi çekiçi bir portresini çiziyor.

Gonchi (2015) – Şu anda indirilemiyor

Senna belgeseline benzeyen bu belgeselde, Uruguaylı yarışçı Gonzalo “Gonchi” Rodriguez’in zamansız ölümünden önceki süreçte gelişen F1 zaferi peşindeki hikayesini anlatılıyor. Ne yazık ki, belgesel şu anda indirilmeye uygun durumda olmasa da internet ortamında izlenebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu