Haberler

NSX Avrupa’ya ayak bastı!
Ohio’da bulunan Performans Üretim Merkezi’nde üretiminden altı ay sonra Acura/Honda NSX’in ilk örneği Avrupa’ya ulaştı. Halihazırda Avustralya ve Amerika’da bulunan otomobilin Japonya’da ilk müşterisine ulaşması ise 27 Şubat’ı bulacak.

Monako’da, Honda Motor Europe Fransa’nın şube başkanı Taku Kasahara yeni sahibine, Honda İsviçre’nin kurucusu ve eski CEO’su aynı zamanda da Honda NSX & Sportscar’ın bir üyesi olan Claude Sage’e bu süper otomobilin anahtarlarını verdi.

Yeni otomobiline kavuşan Sage, NSX hakkında “Yeni NSX, zengin teknolojisi ve Japon kalitesi ile gerçekten modern spor otomobil segmentine ait ve ilk NSX’in izlerini mükemmel bir şekilde takip ediyor.” dedi.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen en pahalı otomobil olan NSX, bu yılın Ocak ayında açık artırmada 1.2 milyon dolar civarında bir gelir elde etti ve tüm para Pediatrik Beyin Tümörü Vakfı ve Camp Southern Ground’a yönlendirildi.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler!

cgrkn

2015 yılı Makine Mühendisliği mezunuyum. Otomobil tutkum 5 yaşındayken yoldaki arabaların markalarını saymakla başladı ve makine mühendisi olmamı kaçınılmaz kıldı. Artık uzun yıllardır takip ettiğim Otopark.com ile devam ediyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Lexus ve İnfiniti’den sonra bir de Acura geldimi kadro tamamdır. Japonlar Lexus, İnfiniti ve Acura’yı Audi, BMW, Mercedes’e rakip olarak hazırladıkları lüks markalardır. Avrupa’da sadece 5 ülkede satılacak olan yeni NSX Mayıs ayında özel sipariş verenler için beklemede

  2. 500 bin € buna verene kadar o kadar çok araba var ki alınacak…

    Aston Martin, Bentley, Lamborghini, Ferrari, Porsche, GT-R vs. ? Honda bunlardan hangisinin kalitesiyle yarışabilir? GT-R bunun içinden geçer durur tekrar geçer. GT-R NSX’in eline verir. BRABUS 15-20 tane Passat alsan kiraya versen ayda hiç yoktan 50 bin tl para gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu