Haberler

Nissan GT-R’dan Hindistan’a büyük jest
68. yıl dönümüne özel

Sambhar Gölü‘nde yapılan etkinlik ile Nissan Hindistan’ın 68. cumhuriyet gününü kutladı. GT-R ile çizilen 14.5 kilometrelik uzunluğa sahip harita bugüne kadarki en büyük deneme oldu.  Göl, zemini ve manzarası yapılan rekor denemesini görsel şölen kıvamına getirirken bu deneme için yeterli alanı sağlayabilecek sayılı adresler arasında yer almakta.

GT-R’ın direksiyonunda ise ralli pilotu olan Rahul Kanthraj bulunmaktaydı. GPS ile dikkatli bir şekilde belirlenen koordinatları takip eden Kanthraj havadan görülebilen bir Hindistan haritası çizmeyi başardı. Ciddi hesaplamalar gerektiren bu deneme videoda ise gayet keyifli gözükmekte.

GT-R’ın denemesi resmiyet kazandı

Hindistan’da basımı yapılan Limca Book of Records isimli rekorlar kitabından gelen görevlilerin de yer aldığı rekor denemesi 2018 basımından itibaren kitapta yerini alacak.

GT-R’ın bundan önceki rekoru ise dünyanın en hızlı drifti ile gelmişti. Rekor 305 km/h ile Birleşik Arap Emirliklerinde yer alan Fujairah Havalimanında kırılmıştı. Rekoru kıran Godzilla’nın gücü ise GReddy isimli modifiye firması tarafından 1380 hp‘ye çıkarılmıştı. Bu rekor denemesinin videosuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni modeldeki değişimler

2017 model yılı için yenilenen spor otomobilin tasarımı aerodinamik olarak iyileştirildi. 3.8 litrelik V6 motoru ile 565 hp ve 633 Nm tork gibi etkileyici rakamlar üreten GT-R’ın 0-100 rakamı ise 2,9 saniye olarak açıklanmakta. İç mekanda da kullanıcılardan gelen geri dönüşler ile orta konsoldaki düğme sayısı azaltılmış.

 

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu