Haberler

Yeni Toyota Supra kamuflajı bıraktı!
Japon efsanesi Toyota Supra ’nın geri dönecek olması herkesi heyecanlandırıyor. Daha önce defalarca kamuflaj ile görüntülenen otomobili, bir hayran forumu olan SupraMKV.com’un başarılı üyeleri kamuflajsız şekilde tasvir etti.

Toyota Supra’nın kamuflajlı fotoğrafları için tıklayın!

5. nesil Toyota Supra çok can yakacak

SupraMKV.com üyelerinin tasvirleri ile otomobilin kamuflajlı fotoğraflarını karşılaştırdığınızda benzerlikler hemen dikkatinizi çekiyor. Gerçekten başarılı birer çalışmanın ürünü olan bu tasvirlere bakarak şunu söylemek mümkün: yeni Supra çok can yakacak.

Yapılan tasvir çalışmalarına göz atıldığında, Toyota’nın 2014 yılında tanıttığı FT-1 konsept otomobiliyle yeni Supra’nın olası benzerlikleri de dikkat çekiyor. Otomobilin ön yüzündeki geniş farları, çıkıntılı burun kısmı ve farların hemen altında bulunan aerodinamik dikey hava kanalları bu benzerliklere iyi birer örnek. Ayrıca arka kısıma geldiğimizde yine benzerliğe sahip stop lambalarını görebiliyoruz. Elbette ki bu benzerliklerden sadece çıkıntılı burun kısmı casus fotoğraflarda kendini belli ediyordu, kalanı tamamen SupraMKV.com üyelerinin öngörüleri.

İşbirlikçisi BMW

Toyota, 1978 – 2002 yılları arasında dört nesil boyunca ürettiği Supra’yı, 2002’den sonra nadasa bırakmıştı. Şimdi ise BMW ile işbirliği içinde geliştirilen Supra’nın, BMW tarafında da bir kardeşi var. Bu kardeş ise, BMW Z4’ün yerini alacak olan BMW Z5. Toyota tarafından henüz bu otomobilin adının Supra olacağına dair bir açıklama gelmedi ancak Supra ismi Toyota tarafından kısa bir süre önce yeniden tescil ettirildi. Kısacası, 5. nesil Supra’ya kavuşmamız artık an meselesi.

Arkadan itişli olarak sunulacak yeni Toyota Supra, yakıt ekonomisine katkıda bulunmak ve performansta iyileştirmeler yapabilmek adına, hibrit seçeneğe sahip olacak. Performanslı hibrit otomobillerin bir diğer örneğini de Ford’un piyasaya sunmaya hazırladığı hibrit Mustang’de göreceğiz.

Fotoğraf kaynağı: SupraMKV.com

Hasan Türkiş

Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Kendimi bildiğimde bir 504 ile başlayan otomobil tutkum çocukluğumun erken yaşlarında bir E30 ile aşka dönüştü. Şimdi ise bir E36 ile birlikteyim; bu ailenin kapısını bana açmasından ötürü şanslı hissediyorum.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Tasarım olarak önden pek hoş durmuyor eminim Z5 tasarımı daha güzel durur bu ön açıdaki tasarımdan. Toyota, Supra'yı devam ettirmeyi seçmiş bize saygı duymak düşer ama ön dizayna bir el atılması lazım.o_O

 2. İnsana zor geliyor hayallerdeki Supra ile bunun arasında dağlar kadar fark var yeni Mazda MX-5 bile daha sağlam duruyor gözümde.(tasarım olarak)

 3. Abi kamuflajlı hali ile ben cok güzel hayal kurmuştum ama bu ne ya vallahi cok üzüldüm
  Hadi şöyle olsa bi nebze

  R.I.P ya vallahi R.I.P

 4. Yorumladığım kadarıyla FT-1 konsepti büyük geniş bir kasa için tasarlanmış ve oturmuş, ama ufacık Z5 kasasına dar kot pantolana sığmayan ergen kilolu biri gibi durmuş.

 5. Neden coştunuz yahu? Supra forumundan adamların araba tasviri bu, aslı böyle değil ki.

 6. Eskisi daha guzeldi [emoji58]

  SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 7. Bence eskisi çok daha güzeldi. Toyota çok iyi bir marka fakat tasarımları berbat ve rezalet ötesi. Toyota’nın tasarımlarını hiç beğenmiyorum.(Auris, Avensis, Prius, Yaris,) Toyota gibi bir markaya böyle çirkin tasarımları hiç yakışmıyor. Toyota’nın tasarım konusunda yeniliğe gitmesi iyi olmuş. Toyota Volkswagen tasarım da yenilikçi oluyorda biz niye olamıyoruz diye düşünmüş olacaklar ki tasarım da yeniliğe gitmeye karar vermişler. Volkswagen’in özellikle son tasarımlar çok güzel (Arteon, Atlas,) gibi. VAG grubu bu sene bir hayli iddialı Toyota’yı bekleyiğ göreceğiz

 8. Burnu emanet gibi duruyor,sanki yolda düşecek Ama arkası olmuş ,önü kaval arkası şeşhane

 9. Böyle olmamalı olamaz Çok fazla cılız duruyor direk mx5 sınıfı gibi kaslı yapı genis bir gövde yok İnşallah böyle olmaz 🙁

 10. pulusoglu demiş ki:

  ben begendım lınc edılmeye hazırımHepsini görüntüle…

  Supra olmadığını düşünürsek güzel

 11. Eskisini tekrar üretsinler bence 🙁

  Bu fotoğrafı görünce heyecanlanmıştım Supra için ama şimdi diğer açılardan bakınca içim bir buruk kaldı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu