Yeni Avensis Wagon kamufulajlı yakalandı

Toyotanın D segmentdeki modeli Avensis'e turbo geliyor.

9

2008’de tanıtılan Toyota’nın d segment modeli Avensis yeni jenarasyona kavuşmak için gün sayıyor. Hatırlanacağı üzere Avensis biri 2012’de diğeri 2015’te olmak üzere iki kez makyajlandı ancak bu yenilenmeler satış rakamlarına pek de yansımamışdı.

Fotoğraflara bakıldığında dış mekanda hiçbir boyut değişikliği olmadı oldukça belli oluyor. Ancak selefinde kullanılan 1.8 ve 2.0 litrelik atmosferik motorların yerini 1.6 turbo beslemeli üniteye bırakması ve hafiflme çalışmalarından ötürü performansta önemli bir artış bekleniyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motorun 120 ve 150 beygirlik 2 farklı seçeneği olacağı da verilen bilgiler arasında.

Dizel motorlarda da bir yenilenme mevcut. Önceki jenarasyonda kullanılan 1.6 ve 2.0 litrelik dizel motorlar Euro6 normlarını karşılamadı için yerini BMW’den alınan 1.5 2.0 lık ünitelere bıraktı. Hatırlanacağı üzere 1.5 litrelik ünite 115 beygir 2.0 litrelik ünite ise 190 beygir güç üretiyor

9 YORUMLAR

  1. Güncel Avensis 2009 yılında tanıtıldı 2015 yılında ise makyajlandı. Koskoca Toyota yıllardır Avensis’in yerine sıfırdan yepyeni bir model çıkartamadı. Yazık hangi çağda yaşıyoruz. Toyota D segmentinde Avensis ile asla başarılı olamayacaktır Toyota ya Avensis’in yerine ya yeni bir araç çıkartsın ya da daha başka bir araç yapsın SUV mu olur artık ne olursa.

  2. Avensis asla satış potansiyeline sahip olmayan bir otomobil. Avensis’ten Toyota logosunu kaldırın Avensis satmaz, satamaz. Toyota d segmentinde ne zaman başarılı oldu ki zaten şimdi başarılı olsun (Carina, Camry, Avensis) gibi

  3. Avensis şu anda D segmentteki en mükemmel araba. Ancak tek sıkıntı yeterince motor ve şanzıman seçeneği olmaması.Dieseli geldi ama düz vites.Yine benzinlisi de sadece düz vites olarak satılıyor.Halbuki satılan passatların yüzde 90 ı otomatik vites. Avensis haberdeki gibi turbo motor ve otomatik vites seçeneği ile geldiğinde bir de tipi güzel olduğunda en az corolla kadar satar.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz