Haberler

C-HR’ın güvenlik notu belli oldu
C-HR’ın Euro NCAP sonuçları sonunda çıktı.

C-HR, güvenlikten taviz vermedi!

Yeni C-HR ile crossover sınıfına başarılı bir giriş yapan Toyota, otomobilin Euro NCAP sonuçlarından oldukça memnun!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin açıklamasına göre C-HR, bağımsız çarpışma testi organizasyonu olan Euro NCAP’ten, en yüksek derecelendirme olarak kabul edilen 5 yıldızı aldı.

Yerli crossover, aktif güvenlik kategorisinde de son derece başarılı sonuçlar elde etti!

Yolcu koruma kategorisinde yüzde 95 ile mükemmel bir sonuç elde ederken çocuk korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 78 puan aldı.

Euro NCAP, raporunda Toyota C-HR’ın ön çapraz çarpışma, yandan çarpışma ve çok büyük öneme sahip olan yandan kiriş çarpışma testlerinde mükemmel bir performans sergilediğinden bahsetti.

Ülkemizde üretilen otomobilin çarpışma testinde sergilemiş olduğu performans, Toyota’nın yeni global platformunun, kullanılan yüksek dayanımlı çelik gövdenin ve Türk işçiliğinin gücünü yansıtıyor.

Toyota, güvenlik donanımlarını standart olarak sunuyor!

Toyota Safety Sense adı verilen güvenlik paketi, tüm C-HR modellerinde standart olarak sunuluyor.

Söz konusu güvenlik paketi; ”Yaya Tanıma Sistemi”, ”Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi”, direksiyon yönlendirmesine sahip ”Şerit Takip Asistanı”, ”Otomatik Uzun Far Yardımcısı” ve ”Trafik Levhası Tanımlama Sistemi” gibi oldukça faydalı teknolojileri kullanıcısına sunuyor.

 

Toyota Türkiye sonuçlardan memnun!

Gelen sonuçlardan sonra açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, otomobilin Euro NCAP çarpışma testlerinden almış olduğu 5 yıldızın sürpriz olmadığını ifade etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak her zaman sorunsuz ve güvenli otomobiller ürettiklerini dile getiren Kato, şunları kaydetti:

“Euro NCAP çarpışma testlerinden başarıyla çıkan ve 5 yıldız ile derecelendirilen Toyota C-HR, Toyota mühendislerinin ve çalışanlarının güvenli otomobiller üretme noktasında göstermiş olduğu hassasiyeti ve çabayı ortaya koydu.”

”Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak sorunsuz ve güvenli otomobiller üretmeye her zaman devam edeceğiz.”

 

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Şu arabanın testi gelse de ne olduğunu öğrensek.Adamlar mis gibi araba yapmış.

 2. Toyota Safety Sense Avrupa’da standart; ancak Türkiye’de satılan araçlarda yok!

 3. anl_akl demiş ki:

  Şu arabanın testi gelse de ne olduğunu öğrensek.Adamlar mis gibi araba yapmış.Hepsini görüntüle…

  harbiden varmı ki acaba planlarda, hiç hatırlamıyorum bahsinin geçtiğini

 4. alfhonso demiş ki:

  harbiden varmı ki acaba planlarda, hiç hatırlamıyorum bahsinin geçtiğiniHepsini görüntüle…

  Bilmiyom ki valla.

 5. anl_akl demiş ki:

  Bilmiyom ki valla.Hepsini görüntüle…

  o değilde bu arabanın tipi nası sence?

 6. alfhonso demiş ki:

  o değilde bu arabanın tipi nası sence?Hepsini görüntüle…

  Arması yeter ben toyota'ların tasarımlarını beğeniyom.Civic'ten güzel C-HR.

 7. Test sonuclarinin en Üst segmentte yeralan Mercedes w213 Kasa VE Volvo s 90 dan iyi cikmasi tesaduf degil cunku Guclendirilmis Yeni Celik karesör farki bu.Tnga Yeni platform baska araclarin takla atma riskiyle girdigi virajlara bu Araç normalmis gibi giriyor.Cok sasirtici bir Kasa

 8. Nerden baktıysanız yanlış bakmışsınız ne E serisine ne s90a yaklaşamamış bile

 9. mcanerg demiş ki:

  Nerden baktıysanız yanlış bakmışsınız ne E serisine ne s90a yaklaşamamış bileHepsini görüntüle…

  Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı
  C-HR: %95 %76 %77 %78
  S90: %95 %80 %76 %93
  E: %95 %90 %77 %62

  Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın.
  Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.

 10. sputnik demiş ki:

  Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı
  C-HR: %95 %76 %77 %78
  S90: %95 %80 %76 %93
  E: %95 %90 %77 %62

  Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın.
  Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.Hepsini görüntüle…

  Notları yazmışsın zaten % kaç fark anlamlı bu testte söyler misin
  2.si her araç kendi sınıf standartlarında değerlendiriliyor e sınıfı standartlarında değerlendirilse chr o puanları bile alamaz, fiyatına güvenli olabilir ama ortalama standartlarda bi araba güvenlik abidesi gibi sunulmasın

 11. Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış.

  Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında.
  Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var o kadar, çocuk yolcu puanında geçen bir araca denk gelmedim, görürseniz atarsanız sevinirim, benim için bir ilk olur.

 12. sputnik demiş ki:

  Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış.

  Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında.
  Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var o kadar, çocuk yolcu puanında geçen bir araca denk gelmedim, görürseniz atarsanız sevinirim, benim için bir ilk olur.Hepsini görüntüle…

  Benim demek istediğim ben araba alırken önceliğim çocuk güvenliği yoksa çocuk puanı yetişkinden fazla olsun demiyorum, zaten pek mümkün de değil, şu an için güvenli bir arabanın çocuk puanı %85 civarında olmalı, yetişkinde %95, volvo v40 da çocukta sınıfta kalıyor ama 2016 da piyasaya çıkmadı şu an tüm ürün grubu yenileniyor muhtemelen yeni kasası o standartların üzerinde olacaktır
  sırf bu yüzden eşime v40 alacakken Audi A3 almaya karar verdik

 13. C-HR Toyota'ya yepyeni bir kimlik kazandırmış bir araç. C-HR Toyota farklı bir bakış açısı getirmiştir. Toyota'ya güvenlikte kazandırdığı kadar umarım tasarımda da kazandırır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu