HABER C-HR'ın güvenlik notu belli oldu

Emrullah

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
45
48
595
C-HR’ın Euro NCAP sonuçları sonunda çıktı.

C-HR, güvenlikten taviz vermedi!

Yeni C-HR ile crossover sınıfına başarılı bir giriş yapan Toyota, otomobilin Euro NCAP sonuçlarından oldukça memnun!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin açıklamasına göre C-HR, bağımsız çarpışma testi organizasyonu olan Euro NCAP’ten, en yüksek derecelendirme olarak kabul edilen 5 yıldızı aldı.

Yerli crossover, aktif güvenlik kategorisinde de son derece başarılı sonuçlar elde etti!

Yolcu koruma kategorisinde yüzde 95 ile mükemmel bir sonuç elde ederken çocuk korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 78 puan aldı.

Euro NCAP, raporunda Toyota C-HR’ın ön çapraz çarpışma, yandan çarpışma ve çok büyük öneme sahip olan yandan kiriş çarpışma testlerinde mükemmel bir performans sergilediğinden bahsetti.

Ülkemizde üretilen otomobilin çarpışma testinde sergilemiş olduğu performans, Toyota’nın yeni global platformunun, kullanılan yüksek dayanımlı çelik gövdenin ve Türk işçiliğinin gücünü yansıtıyor.

Toyota, güvenlik donanımlarını standart olarak sunuyor!

Toyota Safety Sense adı verilen güvenlik paketi, tüm C-HR modellerinde standart olarak sunuluyor.

Söz konusu güvenlik paketi; ”Yaya Tanıma Sistemi”, ”Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi”, direksiyon yönlendirmesine sahip ”Şerit Takip Asistanı”, ”Otomatik Uzun Far Yardımcısı” ve ”Trafik Levhası Tanımlama Sistemi” gibi oldukça faydalı teknolojileri kullanıcısına sunuyor.

Toyota Türkiye sonuçlardan memnun!

Gelen sonuçlardan sonra açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, otomobilin Euro NCAP çarpışma testlerinden almış olduğu 5 yıldızın sürpriz olmadığını ifade etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak her zaman sorunsuz ve güvenli otomobiller ürettiklerini dile getiren Kato, şunları kaydetti:

“Euro NCAP çarpışma testlerinden başarıyla çıkan ve 5 yıldız ile derecelendirilen Toyota C-HR, Toyota mühendislerinin ve çalışanlarının güvenli otomobiller üretme noktasında göstermiş olduğu hassasiyeti ve çabayı ortaya koydu.”

”Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak sorunsuz ve güvenli otomobiller üretmeye her zaman devam edeceğiz.”

1 arasında 2

© All Rights Reserved

Read the whole post here.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
çocuk koruması kötü çıkmış bence en önem verilmesi gereken koruma o

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Test sonuclarinin en Üst segmentte yeralan Mercedes w213 Kasa VE Volvo s 90 dan iyi cikmasi tesaduf degil cunku Guclendirilmis Yeni Celik karesör farki bu.Tnga Yeni platform baska araclarin takla atma riskiyle girdigi virajlara bu Araç normalmis gibi giriyor.Cok sasirtici bir Kasa

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Test sonuclarinin en Üst segmentte yeralan Mercedes w213 Kasa VE Volvo s 90 dan iyi cikmasi tesaduf degil cunku Guclendirilmis Yeni Celik karesör farki bu.Tnga Yeni platform baska araclarin takla atma riskiyle girdigi virajlara bu Araç normalmis gibi giriyor.Cok sasirtici bir Kasa
Nerden baktıysanız yanlış bakmışsınız ne E serisine ne s90a yaklaşamamış bile

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Nerden baktıysanız yanlış bakmışsınız ne E serisine ne s90a yaklaşamamış bile
Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı
C-HR: %95 %76 %77 %78
S90: %95 %80 %76 %93
E: %95 %90 %77 %62

Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın.
Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı
C-HR: %95 %76 %77 %78
S90: %95 %80 %76 %93
E: %95 %90 %77 %62

Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın.
Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.
Notları yazmışsın zaten % kaç fark anlamlı bu testte söyler misin
2.si her araç kendi sınıf standartlarında değerlendiriliyor e sınıfı standartlarında değerlendirilse chr o puanları bile alamaz, fiyatına güvenli olabilir ama ortalama standartlarda bi araba güvenlik abidesi gibi sunulmasın

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış.

Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında.
Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var o kadar, çocuk yolcu puanında geçen bir araca denk gelmedim, görürseniz atarsanız sevinirim, benim için bir ilk olur.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış.

Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında.
Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var o kadar, çocuk yolcu puanında geçen bir araca denk gelmedim, görürseniz atarsanız sevinirim, benim için bir ilk olur.
Benim demek istediğim ben araba alırken önceliğim çocuk güvenliği yoksa çocuk puanı yetişkinden fazla olsun demiyorum, zaten pek mümkün de değil, şu an için güvenli bir arabanın çocuk puanı %85 civarında olmalı, yetişkinde %95, volvo v40 da çocukta sınıfta kalıyor ama 2016 da piyasaya çıkmadı şu an tüm ürün grubu yenileniyor muhtemelen yeni kasası o standartların üzerinde olacaktır
sırf bu yüzden eşime v40 alacakken Audi A3 almaya karar verdik

Son düzenleme:

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
C-HR Toyota'ya yepyeni bir kimlik kazandırmış bir araç. C-HR Toyota farklı bir bakış açısı getirmiştir. Toyota'ya güvenlikte kazandırdığı kadar umarım tasarımda da kazandırır

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım