Haberler

Renault Zoe RS hayran çalışması sinirli gözüküyorRenault, Cenevre Otomobil Fuarında sergilediği Renault Zoe E-Sport konseptiyle otomobil tutkunlarını şaşırtmayı başarmıştı. Fransız markanın yakın gelecekte performans odaklı elektrikli otomobil sunması zor gözüküyor, fakat hayranlar her türlü ihtimali değerlendirmeye hazır!

Renault Zoe, RS tasarımıyla kızgın sulara atlıyor!

Otomobil çizimleriyle tanınan X-Tomi Design, yeni çalışmasında Renault Zoe’yi olabildiğince hırçın bir tarza büründürdü. Zoe E-Sport konsepti baz alınarak yapılan tasarımda elden geçirilen tampona damalı bayrak figüründeki üçlü LED sis farı eklenmiş. Bunun dışında ince yanaklı lastikler ve alaşım jantlar da aracın performans odaklı olduğunu gösteriyor.

Zoe E-Sport’u tanıyalım: 400 km menzil, 460 beygir güç!

Hayran çalışmalarını bir kenara bırakırsak, Renault Cenevre’de Zoe E-Sport adını verdiği konsept bir model duyurmuştu. Formula E takımından ilham alınarak geliştirilen araç, çift elektrikli motoru sayesinde 400 beygir güç ve 400 kilometre menzil gibi değerler sunuyor. Marka tarafından paylaşılan bu veriler ile konsept tasarımın birleştiğini gözümüzde canlandırırsak, Renault Zoe RS hiç de kötü bir fikir gibi görünmüyor.

Yakın zamanda seri üretim Zoe RS modeli görme şansımız çok düşük olsa da, bu ihtimal modelin yeni jenerasyonuyla kuvvetlenebilir. Nissan Leaf ile aynı platformu paylaşacak yeni Renault Zoe’nin boyutları gözle görülür bir şekilde büyüyecek. Bu da elektrikli modelin performans kazanması için gerekli olan daha fazla batarya kapasitesini sunabilir.

* İlk görsel dışındaki diğer görseller Renault Zoe E-Sport konseptine aittir.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu