FeaturedHaberler

Yeni Audi A6 Allroad’u hayal etmek
Yeni Audi A6, 2018 yılına kadar kendisini göstermeyecek olsa da yeni bir Allroad modelinin hayalini kurmaktan kimseye zarar gelmez. Audi’de tasarımın sorulduğu isim olan Marc Lichte, Audi’nin kısa vadeli planlarından bahsederken A6’ya da yer verdi.

Audi A6; A7 ve A8’den sonra gelecek

Bu yılın sonlarında, yeni Audi A8 pazara sunulacak. A8’i kısa bir süre sonra ise A7 Sportback takip edecek. İki model de Audi’nin yeni belirleyeceği tasarım dilinden izler taşıyacak. Sonrasında bu otomobilleri, Audi’nin A7 ve A8 ile kıyaslandığında otoritelerce en önemli otomobili olarak gösterilen ve fark yaratma konusundaki başrolü olan A6 takip edecek.
Yeni Audi A6, 2018 yılında kendisini şöyle bir gösterecek ve 2019 model yıllı olarak piyasaya sürülecek. Ve söylentilere göre, Audi A6’nın dünü ve bugünü arasında çok büyük bir fark olacak. Daha önce sedan karoserli A6, ağır kamuflajlı bir şekilde asfalt testi yaparken görüntülenmişti. Pek yakında Allroad modelininde kamuflajlı yakalanacağını umuyoruz.

A6 Allroad nasıl görünebilir?

Sabırsız insanlar rahat duramamış ve tamamen tahminleri üzerine bir Audi A6 Avant tasarımı gerçekleştirmişler. Bu Avant tasarımı üzerinden de güzel bir Allroad tahmini yürütmek elbette mümkün. Daha önce tüm Allroad’larda olduğu gibi, standart A6’dan daha yüksek olan otomobilin, ön ve arka difüzörleri ve tekerlek yuvaları etrafında plastik bir kaplama bulunması bekleniyor. Avant tasarımındaki stop lambalarının Allroad’da değişiklik göstermemesi bekleniyor ve bu stop lambaları Audi’nin Prologue konseptini oldukça andırıyor.

Yeni Allroad’un varlığı henüz Audi tarafından doğrulanmamış olsa da, Allroad modelinden yoksun bir A6 düşünmek biraz zor. Şu Avant’ın güzelliğine bir bakın; yeni bir Allroad’a da dünyanın kesinlikle ihtiyacı var!

Yeni A6 kilo verebilir

2019 Audi A6, MLB Evo isimli platformda üretilecek. Bu platformun etkisi olarak otomobilde kayda değer bir kütle kaybı bekleniyor. Kütle kaybının neticesinde performans ve verimlilik açısından olumlu sonuçlar elde edecek olan Audi, A6 Sedan’da daha büyük bir bagajla karşımıza çıkmayı hedefliyor. Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması beklenen Yeni Audi A8’den sonra, Yeni Audi A6 için öngörülen tasarımlar daha da netleşecek.

Kaynak: motor1.com

Hasan Türkiş

Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Kendimi bildiğimde bir 504 ile başlayan otomobil tutkum çocukluğumun erken yaşlarında bir E30 ile aşka dönüştü. Şimdi ise bir E36 ile birlikteyim; bu ailenin kapısını bana açmasından ötürü şanslı hissediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu