FeaturedHaberler

Renault’un kısa videosunda Megane RS sürprizi!
Renault, Facebook’ta 1 milyon takipçiye ulaşmasının şerefine kısa bir video yayınladı. Marka bu küçük kutlama videosunda, Renault Sport departmanının elinden çıkan modelleri bilgisayar oyunu animasyonları eşliğinde izleyicilere sunuyor. Videonun sonunda ise bir sürpriz var!

Yeni Megane RS daha geniş çamurluklarla geliyor

Videonun sonundaki görüntülerde yeni Megane RS’in detaylarını fazla göremiyoruz. Üzeri örtülü halde karşımıza çıkan otomobilin sadece LED farları ve Clio RS’tekine benzer, damalı bayrak motifine sahip ‘RS Vision’ ışıklandırmaları fark ediliyor. Yeni Megane RS’in kameralara yakalanan hallerinden bildiğimiz ise, otomobil dördüncü jenerasyon Megane’dan farklı tamponları, büyük jantları ve şişirilmiş çamurluklarıyla ayrılacak. Ayrıca Renault tasarım şefi Anthony Lo’nun, yeni RS’in tıpkı Clio’da olduğu gibi sadece dört kapılı gövdeyle piyasaya çıkacağını doğruladığını biliyoruz.

Kaynak: autoevolution.com

300 HP’den fazla güç garanti

Lo ayrıca otomobilin gelişiminde Nürburgring tur zamanlarına çok önem verildiğini ve yeni modelin 300 beygirin üzerinde bir güç üreteceğini düşündüğünü de belirtmişti. Renault Sport bu gücü 2.0 litrelik turbo beslemeli bir üniteden alabileceği gibi, Fransız kaynak Auto Moto’ya göre kaputun altında Alpine A110’daki 1.8 litrelik makinenin geliştirilmiş bir versiyonu da görev alabilir.

4Control, EDC opsiyonu ve yüksek tutuş limitleri

Yeni Megane RS’in, üçüncü jenerasyona kıyasla genişleyen iz açıklığı sayesinde, otomobilin mekanik tutuş limitlerinin daha da yükseleceği bekleniyor. Otomobilin yol tutuşunu geliştirecek bir diğer etmen de opsiyon olarak sunulacak 4Control dört tekerlekten manevra sistemi. EDC çift kavramalı otomatik şanzımanın da Megane RS tarihinde ilk kez opsiyonlar arasında olacağı, kendi kendine devir eşitleyebilen manuel şanzımanın ise standart sunulacağı beklentiler arasında.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkabilir

Otomobilin eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Dolayısıyla Renault Sport’un yeni oyuncağını son haliyle muhtemelen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görebileceğiz.

Can Tangüner

"If God had meant for us to walk, why did he give us feet that fit car pedals?" - Sir Stirling Moss

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu