Haberler

Ön kaldıran gençlerin trajikomik sonu
Videoda trafiğe açık üç şeritli yolda grup sürüşü yapan motosikletliler, çoğu ekipmansız halde giderken ön kaldıran bir sürücü diğer sürücüye çarpıyor ve motosiklet bu acıya daha fazla dayanamayıp GTA şifresi yazmış gibi özgürlüğünü ilan ediyor. Onu durdurmaya çalışan diğer kişi ise motosikletin üzerine gelmesi ile kendini yerde buluyor.

Ön kaldırmak apaçilik mi?

Tabiki hayır. Fakat akan trafikte yapılması doğru bir hareket değil. Anlıyoruz ki motosiklet apaçiliği sadece ülkemizde yapılan bir olay değil. Tecrübesizlik ile birleşince ise sonuçları bu şekilde ortaya çıkabiliyor. Yine görüyoruz ki ülkemiz dışında da kaskını dirseğine takıp dolaşan sürücüler mevcut. Bu görüntüler ve bu kişiler sayesinde motosiklet sürücülerinin malesef ki hepsi karalanıyor.

Grup sürüşü

Grup sürüşüne çıkarken motosikletler arasındaki mesafe ve birlikte gidilebilecek motosiklet sayısını aşmamak gerekiyor. Süratleri fazla olmayan bu kişiler ucuz atlatmış. Unutmayalım ki grupta sadece siz yoksunuz. Yapacağınız bir hata başkasının canına mal olabilir. Dikkati daha da arttırmak gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=miRPZknQZLU

Motosiklet test editörümüz Aytek Akakça’nın tek teker hakkındaki düşüncelerini isterseniz buyurun efendim!

BONUS

Faik Gökhan Gök

1994 Amasya doğumluyum. Kültür Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Otopark; senelerdir otomobil hakkında bilgi alırken, şimdi motosiklet hakkında yazabileceğim bir yer olduğu için mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu