FeaturedHaberler

Yeni Megane RS Monaco GP’de görücüye çıkıyor!
Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkacak olan ve 2018’in ilk çeyreğinde satışa çıkacak Yeni Megane RS manuel veya EDC otomatik vites kutusu olmak üzere ilk kez iki farklı versiyon olarak sunuluyor.

Monaco Formula1 Grand Prix yarışı, Renault pilotu Nico Hülkenberg’in direksiyonunda olacağı Yeni Megane RS’in ilk gösterimine sahne oluyor. Renault Sport’un yeni görsel kimliğinden esinlenen sarı ve siyah renkleri, yeni modelin iddialı ve son derece sportif hatlarını vurguluyor. Renault Sports Cars Genel Müdürü Patrice Ratti: “Yeni bir modelin ilk gösterimi için Renault’nun F1’e katılımının 40. yıldönümünden daha güçlü ve sembolik bir fırsat düşünemiyorum.” dedi.

F1 pilotu Nico Hülkenberg heyecanını şöyle ifade etti: “Renault Sport, otomobilin performansında muhteşem bir iş çıkarmış. Yeni Megane RS’i geliştirme sürecinde test etme fırsatı bulmuş ve daha ilk denemede şasisinin mükemmelliğinden büyülenmiştim. Bu otomobili bugün Monaco’nun efsanevi pistinde kullanmak olağanüstü bir keyif!”.

Megane RS’in misyonu yarış teknolojisini herkese ulaştırmak

Orijinal Megane RS’in 2004’teki lansmanından bu yana, modelin misyonu her zaman motor sporları tutkusunu yansıtmak ve yarış teknolojisini herkes için ulaşılabilir kılmaktı. Renault Sport ekibi, bir kez daha F1 teknolojisini geliştirerek sıra dışı bir aerodinamizm, güvenilirlik, yol tutuş ve yüksek performansı Megane RS’te kullanarak sınırları zorladı.

Patrice Ratti, “Amacımız Yeni Megane RS’i kompakt spor otomobillerin yeni referansı haline getirmek. Müşterilerimizden gelen talebe cevap verebilmek için ise manuel ve EDC otomatik vites olmak üzere iki farklı seçenek sunuyoruz. ” diye ekledi.

Yeni Megane RS, Eylül 2017’de 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı‘ndaki prömiyeri sonrası, 2018’in ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Can Tangüner

"If God had meant for us to walk, why did he give us feet that fit car pedals?" - Sir Stirling Moss

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Arka stoplarına her ne kadar alışamasam da ve alışamayacağımı bilsem de otomobil, kamuflajla bile yakışıklı duruyor. Doğruya doğru şimdi.

 2. CenkGs demiş ki:

  Arka stoplarına her ne kadar alışamasam da ve alışamayacağımı bilsem de otomobil, kamuflajla bile yakışıklı duruyor. Doğruya doğru şimdi.Hepsini görüntüle…

  O arka stop grubu Talisman'a cuk oturmuş, Megane Sedan'a da yakışıyor ama hb Megane'da olmuyor bence de.

 3. TheAMG56 demiş ki:

  O arka stop grubu Talisman'a cuk oturmuş, Megane Sedan'a da yakışıyor ama hb Megane'da olmuyor bence de.Hepsini görüntüle…

  Aynen. Talisman ve megane'ın sedanını yolda her gördüğümde karıştırıyorum ama baktığım zamanda arka stop grubu sedanda ne kadar hoş görünüyorsa hb'de de bir o kadar itici duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu