Haberler

VW acil fren desteği sistemini ticari araçlarda standart olarak sunacak
Acil fren desteği otonom bir sistem ve bir çok sürücüyü küçük kazalardan koruyor, ancak bu özellik çoğunlukla ücretli bir opsiyon olarak sunuluyor. Volkswagen bu konuda bir öncülük yaparak ticari modellerinde 1 Haziran’dan itibaren acil durum fren desteğini standart donanıma ekliyor.

“60 yıldır tek amacımız güvenli ve sorunsuz araçlar üretmek”

Volkswagen ticari araç pazarlama müdürü Sarah Cox, “Markamızın 60 yıldır tek amacı güvenli ve sorunsuz ticari araçlar üretmek. Teknoloji büyük bir hızla ilerliyor ve biz de bu hıza ayak uydurarak, müşterilerimizin yol güvenliklerini sağlamanın daha iyi yollarını buluyoruz. Bu donanımı tüm vanlarımızda standart olarak sunacak olmaktan gururluyuz. Bu adım, yollarda daha güvenli araçların gezmesini sağlayarak kazaların azalmasını, dolayısıyla araç sahiplerinin maliyetlerinin düşmesini ve muhtemelen daha az hayatın yitirilmesini mümkün kılacak.” diyor.

“Acil fren desteği 10 yılda 120 bin kazayı engelleyebilir”

Volkswagen, kimi araştırmaların acil durum fren sistemlerinin üçüncü parti sakatlık sigortası taleplerini yüzde 45 oranında düşürdüğünü söylüyor. Birleşik Krallık merkezli Thatcham Research firmasıysa, acil durum fren sistemlerinin önümüzdeki 10 yılda potansiyel 120,000 kazanın önüne geçebileceğini, dolayısıyla bu sistemlerin emniyet kemerinden bu yana icat edilen en büyük güvenlik özelliği olduğunu belirtiyor.

Thatcham Research CEO’su Peter Shaw, “Acil durum fren sistemlerinin hala ticari ve binek otomobil sürücülerine standart olarak sunulmaması şaşkınlık verici bir şey. Biz de diğer tüm otomobil üreticilerini, Volkswagen’i örnek alarak bu sistemi standart hale getirmeye çağırıyoruz.” diyor.

Kaynak: motor1.com

Can Tangüner

"If God had meant for us to walk, why did he give us feet that fit car pedals?" - Sir Stirling Moss

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 60 yildir tek amaçlari guvenli arabalar uretmekse hindistanda satilan polo neden global ncap den 0 yildiz aldi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu