Haberler

Yeni Z4 iki farklı 3 litrelik motora sahip olabilir

BMW Blog‘un raporuna göre, BMW yeni Z4’ü farklı konfigürasyonlara sahip iki tane 3 litrelik motorla test ediyor. Motorların ikisinin de M40i versiyonunda kullanılacağı düşünülüyor.

Yeni Z4 M40i farklı pazarlarda farklı güçlere sahip olabilir

3.0-litre hacmindeki 6 silindirli ünitelerden giriş seviyesi olanının kodu B58M1. B5801 kodlu makine ise aynı motorun daha güçlü versiyonu ve M40i modelinde yer alması tahmin ediliyor. “Güçsüz” versiyonun yaklaşık 335 HP, geliştirilmiş versiyon ise yaklaşık 385 HP güce sahip olacak.

Aynı motorun farklı güce sahip olmasındaki temel neden emisyonlar. Sıkı emisyon kurallarına sahip Avrupa ülkelerinde daha az güç üreten motor kullanılacakken, kuralların daha esnek olduğu ABD gibi pazarlarda güçlü versiyon görev yapacak.

M yok, giriş modelleri 2 litre

BMW’nin yeni nesil bir Z4 M modeliyle karşımıza çıkmayacağı biliniyor, dolayısıyla yeni otomobilin en güçlü modeli M40i versiyonu olacak. G29 Z4’ün giriş seviyesi motor seçeneği 2.0-litre 4 silindirli benzinli bir ünite olacak ve yaklaşık 180 HP güç ile 280 Nm tork üretecek. Otomobilin bir üst motor seçeneği de yine aynı 2 litrelik ünite olacak, fakat gücü 250 HP’ye, torku da 350 Nm’ye kadar yükselecek.

 

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu