Facebook otomobil satış siteleriyle ortaklık kuruyor

Facebook'tan araba satın almak artık daha rutin hale gelecek.

0
facebook otomobil 1

Facebook bugün Marketplace platformunda araç alımını ve satımını kolaylaştırmak için araç ilanlarının listelendiği siteler ile bir dizi ortaklık gerçekleştirdiğini açıkladı. Otomobilleri yılına, kilometresine ve fiyatına göre listeleyebildiğimiz Marketplace’in Ekim 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana otomobil ilanlarında büyük bir artış gözlemlendi. Facebook otomobil satış siteleriyle ortaklık kurarak bu özelliğin daha da fazla kullanılmasını hedefliyor.

Daha güvenilir alışveriş hizmeti sunacak

Şimdi, yeni ortaklıklar sayesinde Facebook Marketplace, bayilerin tüm envanterlerinin ve doğrudan satıcıyla temas desteğinin bulunacağı, çok daha sağlam ve güvenilir araç alım satımının olduğu bir bölüm haline gelecek.

facebook otomobil 2Kelley Blue Book sitesinin sunduğu ikinci el otomobillerin piyasa değerlerinin listelenmesine ek olarak Edmunds, Cars.com, Auction123, CDK Global ve SocialDealer gibi sitelerden de ilanlar listelenecek. Aynı zamanda artık şanzıman ve kasa türü gibi daha spesifik seçimler de yapılabilecek. Bayilerle doğrudan iletişim kurmak isteyenler için, Facebook, Messenger üzerinden yazılı iletişim desteği sunuyor. Facebook, özelliklerin birkaç hafta sonra devreye girmesiyle ilanların listelenmeye başlayacağını söylüyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz