FeaturedHaberler

Elektrikli Jest, BMW motoru kullanacak
Hali hazırda fosil yakıtla çalışan Karsan Jest’in elektrikli modeli için Karsan ve BMW arasında tedarik anlaşması imzalandı. Karsan’ın elektrikli Jest’ine BMW i3 motoru ve bataryası eşlik edecek.

Elektrikli Jest’in motoru ve bataryası BMW’den alınacak

Yerli otomobili üretecek 5 firmadan biri olan Karsan, BMW ile elektrikli motorlu araçlar için tedarik anlaşması imzaladı. Karsan Jest’in elektrikli versiyonunun motoru ve bataryası BMW’den alınacak.

Söz konusu işbirliği ile ilgili konuşan Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan ile BMW Grubu arasındaki tedarik anlaşmasının diğer projelerde de devam edeceğini tahmin ediyoruz. Kendi ürünlerini sıfırdan tasarlayıp üreten ve pazara sunan bir Türk markası olarak Avrupa’da ve ABD’de de önemli ihalelere giriyoruz. BMW ile yaptığımız tedarik anlaşması da müşterilerimiz tarafından takdir ve talep edilen ürünlerimizin özelliklerini elektrikli versiyonlarında da korumamıza olanak sağlamıştır” diye konuştu.

BMW i3’ün Motoru Kullanılacak

Elektrikli Karsan Jest’e BMW i3’ün motoru ve bataryası güç verecek. Elektrikli Jest’in ilk testlerinde aracın tek şarj ile 180 kilometre menzile ve 18 saatlik çalışma süresine ulaştığı gözlemlendi. BMW i3, 100 bin adetlik satış rakamıyla sınıfının en çok satan otomobili konumunda.

180 kilometre menzil, uzunluğu 20 kilometre olan bir sefere, Jest’in tek şarj ile dokuz defa çıkabileceğini gösteriyor.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. i3 güncellenmiş haliyle günlük kullanımda 200 km civarı bir menzile sahip. Dolmuş nasıl 180 km yapacak?

  2. İ3 kadar menzil olmasi fizik kurallarına aykırı 🙂 o değilde şu tasarıma da biraz kasın ćinlilere değil Avrupalı rakiplerine rakip olsun bu nasıl zevksizlik. Ayrıca üretmesi kolay elektrik motorunu da üretmeyen montajcı zihniyet ten hala şu yaşlı patronlar yüzünden kurtulamadık. Elektrik motoru alt tarafı onu bari üret. Sinan bir otomotiv mühendisi olarak bir video da elektrik motoru üretmenin benzinli motora göre ne kadar kolay olduğunu anlatırsan ve yerli otomobili de değerlendirirsen sevinirim güzel olur teknik içerik her zaman sevilir bu platformda

  3. pendik kadıköy minibüs hattı tek sefer atar ancak o da zırt pırt kornaya basıp gürültü kililiği yaptıklarından dolayı şar çabuk biter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu