FeaturedHaberler

Cupra markalaşıyor, ilk modeller Cenevre’de tanıtılacak
Seat, kendisine ait performans odaklı alt marka oluşturan son otomobil üreticilerinden biri. Alt markanın adı Cupra olarak belirlendi. Alt markanın ilk modelleri Mart ayında yapılacak olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda, yeni Cupra logosuyla tanıtılacak.

İspanyol marka daha önce alt markanın oluşması ile ilgili çalışmaların olduğunu belirtmişti. Marka, “Cupra daima Seat’ın en sportif yüzü olmuştur. Artık kendi ruhunu, kendi DNA’sını ve kendi kimliğini kazanmasının vakti geldi.”dedi.

Şu anda Cupra çatısı altında yalnızca Volkswagen Golf R ile birçok şeyi paylaşan kuzen Leon mevcut. Golf’te olduğu gibi Leon’da da 296 HP güç üreten 2 litrelik TSI motor görev alıyor. Sınırlı sayıda üretilen Leon Cupra R‘da ise 10 HP daha fazla güç mevcut.

SUV’lar yolda

Yakın gelecekte Cupra ailesinin Ateca‘yı da yanına alması bekleniyor. Ateca da hatchback kardeşiyle aynı motoru paylaşacak.

Birkaç yıl daha öteye gittiğimizde aileye bir coupe SUV katılabilir.

Ibiza yok

Fakat Ibiza‘yı soranlar için kötü bir haberimiz var. Kompakt hot-hatch’lere azalan talepten dolayı yeni bir Ibiza Cupra‘nın gelme olasılığı çok düşük.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Logo sanki oyunlarda gerçek otomobilleri model olarak alıp çakma isim ve logo koyarlar ya onun gibi duruyor. Gözüm bir türlü alışamadı 🙁

 2. Spor suv ler Porsche de olsa çok gereksiz ve ruhsuz geliyor bana. Onun yerine rx8 gibi scirocco gibi modeller üretilse daha şık olurdu

 3. İbiza cupra da böyle gözüküyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

 4. Garaj TV demiş ki:

  İbiza cupra da böyle gözüküyor.

  Hepsini görüntüle…

  Seat logosunu söküpte sanki şekil olsun diye sonradan takmışlar gibi duruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu