FeaturedHaberler

Tesla Semi’nin “korkutucu” hızlanması kameralara yansıdı
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ilk ticari modeli Semi, planlarda büyük bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl yollarda olacak. Merakla beklenen Tesla Semi’nin ortaya çıkan hızlanma videosu ise görenlerin ağzını açık bırakıyor!

Sokaklarda yakalanan Tesla Semi’den güç gösterisi!

Elon Musk’ın “dünyanın en güçlü tırı” olarak tanımladığı Semi, Amerika’da bir test sürüşü esnasında ortaya çıktı. Oldukça yavaş şekilde ilerleyen Semi’nin sürücüsü, kamerayı fark ettikten sonra büyük bir süratle oradan ayrıldı. Tırın uzaklaşırken çıkardığı lastik sesi ise aracın gücünü gözler önüne seriyor.

Tesla Semi, açıklanan teknik verilere göre yük olmadan 100 kilometre hıza 5 saniyede ulaşabiliyor. 40 tonluk yüklü şekilde bu hıza 20 saniyede ulaşan araç, 480 ve 800 kilometre menzile sahip iki ayrı batarya paketi ile satışa sunulacak. 150.000 dolardan başlayan fiyatlara sahip Semi’ye ön sipariş verenler arasında Pepsi ve UPS gibi dev şirketler de bulunuyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu