Haberler

Tesla motorlu Honda Accord ile tanışın: Teslonda!
Tesla, elektriğin gücünü arkasına alarak içten yanmalı otomobillere adeta meydan okuyor. Bir modifiye ekibi de bunu değerlendirerek eski bir Honda Accord’u Tesla motoru ile güçlendirdi ve ortaya Teslonda adında bir canavar çıktı!

Teslonda’nın 0-100 süresi sadece 2.7 saniye!

Jimmy Built adlı bir YouTube kullanıcısının hayat verdiği proje, ilk nesil Honda Accord Hatchback üzerine inşa edilmiş. HSR Motors’tan satın aldığı Tesla performans motor ünitesini araca yerleştiren kullanıcı, motora güç sağlamak için Chevrolet Volt’un batarya paketinden faydalanmış. Altyapısal düzenlemelerin ardından ise ortaya 536 beygir güç üreten canavar bir araç çıkmış.

Kullanıcının yaptığı açıklamaya göre Teslonda, 0’dan 100 kilometre hıza 2.7 saniyede çıkabiliyor. Lastik durumu ve hava şartlarına göre bu süre 2.4 saniyeye kadar düşebiliyor. Drag için özel olarak üretilen aracın aşağıdaki videoda olduğu gibi performans sergilemesi durumunda rakiplerine toz yutturacağını söylemek ise yanlış olmaz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. har har har motor sesi cikmadiktan sonra rolantide gaza basinca kaputu sallamadiktan sonra 0.1 saniye olsa ne yazar.. uzaktan kumandali araclarin bile nitro yakitlisi makbul 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu