FeaturedHaberler

Hyundai, Le Fil Rouge ile tasarım dilini yeniliyor
Koreli otomobil markası Hyundai, tasarım tarafını geliştirmeye devam ediyor. Markanın yeni tasarım felsefesi olan Le Fil Rouge, Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu.

Hyundai’nin altın oranlı tasarım anlayışı: Le Fil Rouge!

Deneyimli Alman tasarımcıları bünyesine kattıktan sonra dizayn tarafında ciddi bir gelişme sergileyen Hyundai, Le Fil Rouge adlı tasarım anlayışıyla yeni bir döneme giriyor. Markanın gelecekteki tüm seri üretim modellerinde yer alacak olan yeni tasarım felsefesi, altın oran kullanılarak düşünülmüş. Ön bölümü tamamen kaplayan LED panjur, ön camdan bagaja uzanan cam tavan ve uzun dingil mesafesi dış mekanda dikkat çekiyor.

Konsept aracın iç mekan detaylarına geçmeden önce kullanıcılar ters açılı arka kapılar ile karşılaşıyor. Bu sayede ferah bir yaşam alanı sunan tasarım felsefesi, isteğe göre ayarlanabilir koltuklar ve geniş kol dayaması gibi detaylara sahip. Sadece tasarım olarak sunulduğu için motor verileri bulunmayan tasarımın ilk olarak Genesis modellerinde kullanılması bekleniyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ön panjur ve yan çizgiler hemen bugün yollarda görülebilir belki ama geri kalan detaylar imkansız gibi duruyor. O koltuk tasarımı nedir arkadaş?

  2. Koltuklar Altın oran Fİ ile yapılmış. Onun kesiti var resimler arasında. Ama ben itici buldum.

  3. Bizim halkımız çok garip. Hyundai Genesis’i çıkartılarlar eleştirirler ix55’i yapar eleştirirler. Hyundai’nin bu modelleri yapması bir başarıdır ve takdire şayendir. Hyundai’ye çekemeyenler anten taksın yoksa Türksat taksınlar. Halkımız Hyundai’ye eleştireceğine önce biz ülke olarak neredeyiz bir kendimize bakalım Hyundai bugün dünyanın en büyük 4.otomobil üreticisi. 10 yıla kalmadan da 3.sıraya yükseletecektir. Bir kere bırakında Hyundai’ye eleştirmeye adamları takdir etmeyi öğrenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu