FeaturedHaberler

Toyota Supra üretim versiyonuyla ilk kez görüntülendi
2014 yılından bu yana gelişim ve test çalışmaları süren yeni Toyota Supra, üretime hazır son haliyle ilk kez görüntülendi. Merakla beklenen yeni Supra ile ilgili son bilgiler haberimizde!

Yeni Toyota Supra oldukça iddialı şekilde geliyor!

“GR Racing Concept” adlı yarış konseptiyle ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda görüntülenen model, tasarımıyla sevenlerini etkilemeyi başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde objektiflere takılan kamuflajlı test aracı ise geri dönen modelin bütün tasarım detaylarını gözler önüne seriyor.

Ön yüzünde geçmişi anımsatan yassı LED farları ile dikkat çeken otomobilin tampon ve kaput uçlarında fren soğutma kanalları yer alıyor. Aracın çift tonlu offset jantları ilk kez görünürken, arka bölümde spoyler yapısı ve F1 araçlarına benzer difüzör stopu dikkat çekiyor.

Casus çekimlerden yansıtılan iç mekan görüntülerinde ise pek bir detay göremiyoruz. Üç kolu direksiyon simidinin göze çarptığı araçta pek çok dijital kontrol ekranı görebiliriz. Yeni BMW Z4 ile aynı platformda ve fabrikada üretilecek olan otomobil, Alman üreticinin elinden çıkan bir V6 motora sahip olacak. Son olarak yeni Supra’nın 4 Ekim’de başlayacak Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının beklendiğini belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Z4 ile aynı platform da, aynı fabrikada üretilecek ve motoru da Bmw yapımı olacak 🙁 Böyle bir araç niye yaptınız diye eleştiremem ama Supra adını haketmiyor benim gözümde de yazık gerçekten. Supra adını kullanmayın bari. Eclipse de suv oldu şimdi bir de lancer suv olacakmış. İlle japon diyorum her yerde olmuyor böyle şeyler 🙁

  2. Markaların ortak araç üretmeleri çoğu yönden mantıklı, iyi oldukları alanları araç üzerinde harmanlayabiliyorlar ama supra gibi ikon olmuş bir model böyle bir ortaklığa kurban gitmemeliydi.

  3. İkonik modelleri kar amaçlı saçma sapan özüne aykırı modellere devşirmek adet oldu herhalde yazık çok yazık.

  4. araç daha çıkmadan, nasıl bişey olduğunu görmeden bu kadar sert eleştirmek ne kadar doğru? Adamların ortak olduğu alman vw değil beyler, bmw 😀 Arabadan anlayan alman deyince akla, her ne kadar ikisi de turbo nesil ile beni üzmüş olsa da 1 porsche, 2 bmw gelir. Ben bu ortaklıktan kötü bi sonuç çıkacağını düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu