FeaturedHaberler

Audi Q8 tanıtıldı!
Audi’nin Coupe SUV tasarıma sahip olan yeni modeli Q8, Çin’de tanıtıldı.

İşte karşınızda Alman otomotiv devinin BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe ile rekabet etmesi planlanan yeni modeli! Otomobil dışarıdan olabildiğince kaslı ve iri bir görünüme sahip olarak tasarlanmış. Boyutlara bakacak olursak aracın uzunluğu 4.99 mt, genişliği 2 mt ve yüksekliği de 1.71 mt. Aks aralığı ise 3 mt olarak tasarlanmış. Bu değerler ışında Q8, Q7’den daha kısa ve daha alçak ancak daha geniş bir gövdeye sahip diyebiliriz.

Yeni modelde tüm motor seçeneklerinde elektrik motoru olacak. Aracın Quattro sistemi ise yüzde 60 ön, yüzde 40 arka olarak çalışacak. İlk etapta satışa iki farklı motor seçeneğiyle sunulacak.

3.0 litrelik V6 TDI motora sahip olacak olan model, 50 TDI adlı bir versiyonu kullanıcak. Bu motor Q8’de 290 beygir güç ve 600 Nm tork üretecek. Bu veriler sayesinde yeni model 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.3 saniyede çıkmayı başarabilecek. Diğer motor seçeneğinin ise 2019 yılında piyasada olması bekleniyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu