FeaturedHaberler

Çinliler Lamborghini Urus’un kopyasını üretti
Çinliler neredeyse her ürünü kopyalayıp satışa çıkarıyorlar. Bu sefer Çinliler, Lamborghini’nin SUV Urus’u kopyaladılar. Üstelik otomobilin fiyatı 70 bin TL+ vergiler şeklinde olabilir!

Çinliler yine durmadı ve Lamborghini’nin SUV aracı Urus’u kopyalarak yeni bir otomobilürettiler. Bugüne kadar Çinli şirketlerin çeşitli ürünleri taklit ettiklerini görmüştük. Listenin başında en çok bilinen Apple ve Samsung gibi markaların akıllı telefonları yer alıyor.

Beijing Auto Industries Corporation (BAIC) çatısı altında faaliyetlerine devam eden Huansu Auto’nun geliştirdiği araçları, BAIC ile Yinxiang Motorcycle Group’un ortak girişimi olan Beiqi Yinxiang Automobile üretiyor. Şirketin son ‘geliştirdiği’ araç ise Çinlilerin kopya ürün konusunda ne kadar sınır tanımaz olduklarını gösterdi.

Henüz bir model adı belirlenmemiş olan kopya Urus, 150 beygir gücünde 1.5 lt turbo motora sahip. Orijinal Lamborghini Urus’un motoru ise 650 beygirlik güç üretiyor. Motorlar arasındaki bu fark fiyata da elbette ki yansıyor. Çakma Urus’un 70 bin TL’lik fiyatı bulunurken, Lamborghini Urus’un 2.2 Milyon TL değeri bulunuyor.


Urus’un çıkış haberi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Valla güzel çakmışlar ben beğendim
  100k gibi bir fiyata buraya gelse her yerde bundan görürüz
  Tabi ufak bir kazada 45 parçaya bölünür orası ayrı..Her güzelin bir kusuru var 😀

 2. byilmaz demiş ki:

  Valla güzel çakmışlar ben beğendim
  100k gibi bir fiyata buraya gelse her yerde bundan görürüz
  Tabi ufak bir kazada 45 parçaya bölünür orası ayrı..Her güzelin bir kusuru var :DHepsini görüntüle…

  Harbiden tutar:D M3 görünümlü 316i tayfası alır:D

 3. Cussler demiş ki:

  Harbiden tutar:D M3 görünümlü 316i tayfası alır:DHepsini görüntüle…

  3.16 da olsa o neticede Bmw, sonuçta premium..Bunun ne olduğu belli değil 😀

 4. Çinliler yine kopyalayıp ortaya satacak bir otomobil çıkarabiliyor. Biz kopya bile çekemiyoruz ülkece 😀

 5. Ben alırdım şahsen 70 e i20 almaktan iyidir 🙂 Şaka da bu araba kaza yapsak herhalde kaybolup gideriz

 6. Ben bu Çinlileri anlamıyorum. Birisi bir şey geliştirmek üretmek için yıllar harcıyor, ürünü piyasaya sunuyor. Bu adamlar 1 sene geçmeden aynısını nasıl yapıyor? Vallahi çözemiyorum…

 7. Kopya mopya adamlar yapmış mı yapmış. Bize de saygı duymak düşer biz daha ülke olarak Lambo’nun bir tekerleğini bile yapamıyoruz

 8. çok tipsiz bir araba bu çinlilerden kurtuluş yok adamlar dünyanın bir kopyasını yapıp oraya göçerse şaşmayın kırmışlar kafayı ama teknoloji sektörü onlardan soruluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu