Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı

1

Tesla, son olarak ciddi sipariş rakamlarına ulaşan otomobili Model 3’ten sonra daha ucuz elektrikli otomobillere yönelmişti. Markanın bu amaçla üreteceği crossover modeli Tesla Model Y’nin ilk resmi görüntüleri paylaşıldı!

Model 3’ün kardeşi Tesla Model Y ilk kez göründü

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve Elon Musk’ın yerini sağlamlaştırdığı yıllık hissedarlar toplantısında pek çok ilginç bilgi paylaşıldı. Semi ve Roadster başta olmak üzere gelecekteki ürünlerini ortaklarıyla paylaşan Tesla, Model Y’ye ait olduğu belirtilen prototipten de görüntüler yayınladı.

Bir silüet halinde görünün Tesla Model Y, markanın ürün grubundaki ilk crossover aracı olacak. Yansıtılan silüet görüntülerde aracın yan aynalarının olmayışı dikkat çekerken, Musk maliyetleri düşürmek adına aracın iç mekanında deri malzeme kullanılmayacağını bildirdi. Bu da elektrikli crossover’ın fiyatının Model 3’e oldukça yakın olacağını gösteriyor.

Mart 2019’da tanıtılacak olan Model Y, önümüzdeki yılın sonunda yollara inmiş olacak. Semi ve yeni Roadster ile Gigafactory’nin ikinci bölümünde üretilecek olan aracın nasıl bir başarı göstereceği ise şimdiden merak konusu.

Peki sizce Tesla Model Y’nin satış fiyatı ve göstereceği başarı nasıl olacak? Aşağıdan yorumlarınızı paylaşarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Model S Model 3 ikilisinde olan ilişki varsa yani yine şık ve uygun fiyatlı olursa bol bol satar. Tpkı Model S yerine X almak istediğim gibi model 3 alacağıma Y alırım

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz