FeaturedHaberler

410 beygirlik Volvo S60, Polestar detaylarıyla göründü!

Uzun zamandır merakla beklenen yeni Volvo S60, önümüzdeki hafta Amerika’da düzenlenecek bir etkinlik ile örtüsünü kaldıracak. Polestar, İsveçli markanın yeni modeli duyurulmadan küçük bir ön gösterimde bulundu.

Hibrit Volvo S60, Polestar dokunuşları ile geliyor!

Güney Karolina’daki Charleston fabrikasının açılışını yeni S60 lansmanı ile yapacak olan Volvo, otomobil ile ilgili detayları paylaşmaya devam ediyor. S60’ın R-Design paketine ait olduğu belirtilen görüntülerde Polestar detayları dikkat çekiyor. Bu nokta çok önemli, zira Polestar “elektrikli spor otomobiller” üretmek adına bağımsız markalaşma yoluna gitmişti.

Detaylara inildiğinde ise Polestar detaylarının etkileri kendisini göstermeye başlıyor. Panjura eklenen logonun yanı sıra egzoz çıkışları, Brembo fren kaliperleri, kule gergisi hatta amortisörlerde dahi Polestar Engineered yazıları görülüyor. Öhlins üretimi olan çok noktadan bağımsız süspansiyonlar daha önce Polestar 1 modelinde de kullanılmıştı.

Volvo S60 R-Design’ın kaputunun altında ise Volvo’nun yenilikçi anlayışının izleri görülüyor. T8 hibrit motora sahip araç, bu sayede 410 beygir güç ve 670 Nm tork gibi sınıfına göre yüksek değerleri yakalamış. Ayrıca bu yeni motor, iddialara göre markanın V60R ve XC60R modellerinde de kullanılacak. Yani İsveçli markanın geleceğini tamamen elektrikli ve hibrit motorlara endekslediğini söyleyebiliriz.

Etiketler

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Volvonun son dönemdeki atağına hayranlıkla bakıyorum. Yeni felsefesi kalitesi tasarımı mükemmel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı