FeaturedHaberler

Toyota’nın 986 beygirlik canavarı seri üretime girecek!
Japon otomobil üretiisi Toyota, bu yılın başında duyurduğu GR Super Sport konseptini seri üretim haline getireceğini duyurdu. Yakında yollara inecek olan Toyota GR Super Sport ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

Toyota’dan yeni bir seri üretim canavarı: GR Super Sport!

Yıl içerisinde yeni Supra’yı tanıtacak olan Toyota, sürpriz bir projeyi hayata geçirmek üzere. WEC ekibi Gazoo Racing ile birlikte geliştirilen GR Super Sport konseptinin yakın gelecekte üretime geçirileceği resmen duyuruldu. Ocak ayında tanıtılan konsept model, Japon üreticinin dayanıklılık şampiyonasındaki deneyimleri dikkate alınarak geliştirildi.

Toyota Gazoo Racing’in başında yer alan Shigeki Tomoyama, projenin heyecan verici olduğunu ifade etti. “WEC’te kullandığımız TS050 Hybrid, yeni konsepte büyük ölçüde temel oluşturdu. Yakın gelecekte kullanıcılara bu şaşırtıcı deneyimi sunup inanılmaz performansı yola aktarmak ilginç olacak.” şeklinde konuşan Tomoyama, geçtiğimiz yılki tanıtımda da konseptin gerçeğe dönüşeceğine ilişkin ipuçları vermişti.

Toyota’nın LMP1 aracında yer alan hibrit motoru kullanan konsept, 2.4 litrelik çift turbolu V6 motoru gövdesinde taşıyor. 986 beygir güç üreten başarılı motorun yol versiyonunda da aynen kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Toyota’nın bu konsepti 986 değil 999 beygir yani tam olarak 1000 beygir gücündedir. Bu yanlışlığı düzeltin

  2. Mercedes-AMG, Project One adlı bir süper otomobil geliştirdi. Red Bull Racing ve Aston Martin de Valkyrie adlı bir süper otomobili. Yani Formula 1’de takımı olan firmalar çok iyi süper otomobiller geliştirebiliyorlar. Şimdi de Toyota çok benzer bir şey yapmaya çalışıyor. AMG Project One gibi Toyota GR Super Sport’da hibrit olacaktır. GR Super Sport’un kaputunun altında Toyota, çift turbolu 2.4 litrelik bir V6 motora yer vermiş. Hibrit motor sisteminin bir parçası olan bu motorla birlikte diğer elektrikli motorlar bir araya geldiği zaman ortaya 1000 beygirlik yüksek bir güç değeri çıkmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu