FeaturedHaberler

2019 Mazda MX-5 Miata’nın detayları açıklandı
Mazda 26 Haziran’da Japonya’da yapılacak lansmanın öncesinde 2019 MX-5 Miata modelinin özelliklerini açıkladı.

Modelde yer alan 2.0 litre SKYACTIV-G motor kapsamlı şekilde revize edildi, hava girişleri geliştrildi, yeni silindir başları eklendi, pistonlar ve piston kolları yenilendi. Mazda bu modifikasyonlar sayesinde performansın arttığını, ayrıca otomobilin ağırlığının azaldığını belirtiyor.

Güncellenen motorun güç çıkışının %15 arttığı açıklandı. Ayrıca tüm devir aralığı için tork değeri de yükseltildi ve azami tork sınırı 6800 devir/dk’dan 7500 devir/dk’ya çıkartıldı. Yapılan açıklamada tam güç çıkışı ve tork değerleri belirtilmedi ancak başka bir belgeden motorun 184 PS (135 kW/181 hp) gücünde ve tork değerinin 205 Nm olduğu öğrenildi.

2018 modelinin güç çıkışı 157 PS, tork değeri ise 200 Nm, dolayısıyla yeni modelde ciddi bir güç artışı olduğu görülüyor. Güncellenen motor daha çevre dostu ve yakıt daha tutumlu tüketiyor.

1.5 litre SKYACTIV-G motorun da yanma teknolojisi geliştirildi. Motor artık 132 PS (97 kW/130 hp) güç çıkışı ve 152 Nm torkla geliyor. Yakıt tüketimi ve temiz çalışma bakımından da motorda gelişme var.

Otomobilde yeni teleskopik direksiyon ve revize edilen TFT ekran dikkat çeken özellikler arasında. Müşteriler ayrıca kahverengi açılabilir tavan, deri koltuk döşemeleri ve siyah metalik aksanlı 16 inç alüminyum tekerlekler sipariş edebilecek.

Küçük stil değişikliklerinin yanı sıra otomobil Japonya’da ilave güvenlik donanımıyla sunulacak. Bunlar arasında özellikle Advanced Smart City Brake (şehir içi akıllı fren) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi öne çıkıyor.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Şu mazda artık 1.5 turbo benzinli ile gelsin alacağım lpg siz olmuyor lpg de sigara içmek gibi yapma bunu mazda şiir gibi otomobil üretip motordan kaybetme

  2. denizyenilmez_ demiş ki:

    Turbo değil de scHepsini görüntüle…

    Kit olarak maliyeti baya az aslinda gücü yetmemeye başladıktan sonra takacaksın çiçek gibi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu