FeaturedHaberler

Yerli otomobilde dev adım resmen açıklandı

Türkiye‘nin otomobil alanında yaptığı atağın ilk adımı olan şirket kuruluşu tamamlandı.

Yerli otomobilde büyük bir adım daha atıldı ve şirket kuruluşu gerçekleşti. Vestel konuya ilişkin olarak açıklama yaptı.

20 milyon lira sermayeli şirkette yüzde 19 oranında pay sahibi olan Vestel sermayenin 4’te 1’ini yatırdı, kalan kısmını ise tescilden sonra 3 ay içinde ödeme taahhüdünde bulundu. Böylece Vestel şirkete 3.800.000 lira ile ortak olmuş olacak.

Vestel’le birlikte Turkcell ve AG Anadolu Grubu da yüzde 19 oranında ortak oldu.

Şirketten KAP’a şu açıklama yapıldı:

2 Haziran 2018 tarihli açıklamamıza ilişkin olarak, Türkiye’nin Otomobili Projesi’nde temel olarak elektrikli binek otomobil üretmek ve bunu destekleyici faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmasına karar verilen ve Şirketimizin %19 oranında pay ile kurucu ortak olarak iştirak ettiği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin kuruluş ve tescil işlemleri tamamlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Fiyatlar artıyor; Benzin fiyatlarına yeni bir zam geldi

.

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 4 milyon dolara otomobil firması kurulabiliyor muymuş? Bu parayla son ürünü bırak yarım prototip bile üretilemez.

  2. 20 Milyon $ ile belki elektrikli bisiklet uretirler. Bugünün haberine dikkat çekerim Faraday Future 800 milyon $ yatırım almasına rağmen iflas ediyordu daha yeni 1.2 milyar $ yatırım alarak kendini toparladı 20 Milyon $ a ancak dış tasarımı yaparlar yoksa çalışan ilk prototip bile yapılamaz. Lakin umutluyum çünkü 2017 yılında yaptigimiz yurtdışı kalkınma yardımları 20 Milyar $ olan bir ülke olarak 2 milyar $ ile sadece devletin tek başına dahi elektrikli otomobil üretmesi zor değil yeterki Hedeflerimizde var olsun. Araba yapmak Uydu yapmaktan zor olmasa gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı