FeaturedHaberler

Nissan’dan emisyon itirafı
Nissan, Japonya’daki fabrikalarında egzoz emisyon testlerinde usulsüzlük yapıldığını kabul etti.

Kyodo’nun haberine göre, otomobil şirketi, 5 fabrikada araçların emisyonları veya kilometre performansıyla ilgili verinin yeniden yazıldığının ya da testlerin uygun olmayan koşullarda yapıldığının tespit edildiğini açıkladı.

Usulsüzlüğün toplam bin 171 aracı etkilediği, konuyla ilgili kapsamlı soruşturma yapılacağı ve gelecekte benzer bir durumla karşılaşılmaması için gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi.

Nissan’ın geçen sene araçları test etmek için yıllarca sertifikasız işçi çalıştırdığı ortaya çıkmış, şirket iç pazardaki bir milyonu aşkın aracını geri çekmek zorunda kalmıştı.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Japonlar ve Koreli kardeşlerimiz dürüsttür efendidir. Yaptık diyorlarsa yapmışlardır ben Uzakdoğulu kardeşlerimize (Japon, G.Kore) güvenirim. Almanlar TÜRK düşmanıdır kalleştir pkk yandaşıdır. Japonu Korelisi Türkiye’ye güvenir yatırım yapar hiçbir Alman otomobil markası ülkemize yatırım yapıpta otomobil falan üretmez (Mercedes-BMW-Audi-VW-Porsche) buna dahil. Mercedes gibi mesela kamyon otobüs üretmek değildir mesela otomobil üretmektir. Japonlar, Koreliler en azından itiraf eder Alman pislikleri dansöz gibi ancak kıvırtmasını bilir VAG buna en iyi örnektir..

  2. Japonya atom bombası yedi Güney Kore 1953’te savaştan çıktı her iki ülkede nereden nerelere geldi. Biz hala olduğumuz yerde saymaya devam ediyoruz. Savaştan çıkan her iki ülke bugün dünyada zirvedeler. G.Kore bugün her alanda Japonya ile rekabet ediyor. Kore 1953’de savaştan çıktığından açlık ve yoksullukla boğuşuyordu o G.Kore nereden nereye geldi. Hyundai Anadol’dan bir yıl sonra kuruldu biz yolumuzdan döndük Hyundai/Kia tüm eleştirilere rağmen yerden yere vurulmalara rağmen Hyundai/Kia bugün dünyanın en büyük 4.otomobil üreticisi konumuna geldi. Ülke olarak yazıklar olsun bize biz şu Hyundai/Kia kadar olamadık bizim yerli otomobil 2021’de çıkacakta biz göreceğiz. Tanıtacaksanız ya şimdi tanıtın ya da hiç tanıtmayın 2021’e kadar kim öle kim kala

    1. Biz daha yeni başladık uyutuluyorduk yeni uyandık 16 yılda Helikopter Füze Savaş Gemisi Uydu yapar hale geldik bu daha başlangıç bir 16 yılda değil yerli otomobil Savaş Jeti yapacağız Vakit Şahlanma Vakti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu